Ventspilī sekmīgi aizsākusies vienaudžu izglītotāju kustība "Jaunietis – jaunietim"

Šajā mācību gadā Ventspils skolām pārmaiņas sagādājusi "Ventspils Jauniešu dome", jo darbu uzsākuši vienaudžu izglītotāji. Tie ir jaunieši, kas paši ir apguvuši zināšanas un prasmes un kas tagad ir gatavi tās nodot tālāk saviem vienaudžiem. No tā arī kustības nosaukums "Jaunietis – jaunietim".

Mācību gada pirmajā mēnesī nodarbībās paspējuši piedalīties jau 180 skolēni, bet klašu kolektīvi ir jau pieteikušies uz apmācībām visā rudens sezonā. Neformāljām apmācībām, ko vada vienaudžu izglītotāji, ir dažādas tēmas – uzņēmējdarbība, radošumu, sevis izpratne, līderu prasmes, darbs komandā, stereotipi, stresa pārvarēšana, kontracepcija, HIV un AIDS, smēķēšana un citas atkarības.

Jauniešu vadītajās nodarbībās nepiedalās skolotāji, jo viņu klātbūtne var radī barjeras, kas veicinātu jauniešos noslēgtību un nevēlēšanos piedalīties aktivitātēs. Veiksmīgai nodarbības norisei nepieciešams, lai veidotos saikne starp vienaudžiem. Viena no vienaudžu izglītotājiem, Sabīne Lazdiņa, kura jauniešiem piedāvā nodarbības gan par stereotipiem, gan par kontracepciju, dalās savās piedzīvojumos: "Man patīk vērot cilvēkus, kā tie izturas, uztver informāciju un darbojas komandās. Jaunieši ir ļoti atsaucīgi un ar interesi iesaistās visās aktivitātēs. Esmu ļoti apmierināta, visvairāk iepriecina tas, ka ir vērojama atgriezeniskā saite pēc manis vadītajām nodarbībām."

Projektu "Ventspils Jauniešu dome" īstenoja, lai veicinātu jauniešu līdzdalību, mudinātu tos būt sabiedriski aktīvākiem, kā arī lai uzlabotu jauniešu vēlmi apgūt jaunas zināšanas, jo nereti ieklausīties savu vienaudžu teiktajā jauniešiem ir pieņemamāk. Šajā vasarā 20 jaunieši piedalījās četru dienu intensīvās apmācībās, kur tika gatavoti nodarbību plāni, kā arī paši jaunieši trenējās nodarbību vadīšanā. Projekta laikā tika sagatavota darba burtnīca, kas būs metodisks palīgmateriāls jauniešiem apmācību vadīšanā, kā arī iegādāti dažādi uzskates materiāli, kurus varēs izmantot nodarbībās.

Informācija par nodarbību piedāvājumu publicēta mājaslapā http://www.jauniesudome.lv. Visas nodarbības jaunieši vada brīvprātīgi, bez maksas. Tā kā vienaudžu izglītotāju kustība vēl tikai attīstās, ikvienam jaunietim ir iespēja kļūt par tās dalībnieku un gūt neatsveramu pieredzi, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes un daloties ar tām savu vienaudžu lokā. Pieteikšanās un papildu informācija pa e-pastu: info[at]jauniesudome.lv


Projekts "Vienaudžu izglītotāju apmācību programma "Jaunietis – jaunietim"" tika īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


Papildu informācija:
B. Grīnberga,
e-pasts: B.Griinberga[at]gmail.com