Vebinārs: Jaunatnes mērķu redzamība

Viens no lielākajiem jauniešu līdzdalības projektiem Eiropā ir strukturētais dialogs un Jaunatnes mērķu veidošana. Ja vēlies uzzināt, kā jaunatnes politikas vēstījumus padarīt pievilcīgākus un vieglāk saprotamus, 7. maijā no plkst. 14.00 - 16.00 CEST (15.00 - 17.00 pēc Latvijas laika) pievienojies tiešssaistes semināram par to, kā jaunatnes mērķus padarīt redzamākus. Seminārs notiks tiešsaistes platformā Zoom, detalizēta informācija ar saiti uz pasākumu tiks nosūtīta īsi pirms semināra.

Reģistrācija semināram līdz 3. maijam SALTO līdzdalības un informācijas resursu centra vietnē.

Jaunatnes mērķi ir 2017.-2018. gada jaunatnes dialoga procesa rezultāts, kas apvieno vairāk nekā 50 000 jauniešu visā Eiropā. Tiešsaistes seminārs sniegs ieskatu idejās, veiksmes faktoros un mācībās, kas gūtas popularizējot un izplatot Jaunatnes mērķus Eiropā.

Jaunieši, vērtības un ES - ir pārskats par to, kā Somijas Nacionālā aģentūra nolēma izplatīt ES jaunatnes stratēģiju, izmantojot līdzdalības metodes, kas tika izveidotas kopā ar jauniešu grupu.

  •     Uzziniet, kādas metodes un pieejas var izmantot, lai veicinātu jauniešu līdzdalību;
  •     Gūstiet iedvesmu, kā vienkāršot sarežģītus jaunatnes politikas procesus un vēstījumus;
  •     Gūstiet idejas, kā jaunatnes mērķus īstenot savā valstī;
  •     Saņemiet padomus un ieteikumus, kā strādāt ar lēmumu pieņēmējiem, partneriem un jauniešiem;
  •     Papildiniet savas zināšanas, kā komunicēt jauniešiem nozīmīgām lietām.

Eksperti un runaspersonas:

Martins Kicbergers strādā par politikas darbinieku Austrijas Nacionālajā jaunatnes padomē. Viņa kompetencē ir starptautiskā un Eiropas jaunatnes politika un jauniešu līdzdalība. Viņš bija viens no 2018. gada Vīnē notiekošās Eiropas jaunatnes konferences organizatoriem un deva ieguldījumu Jauniešu mērķu attīstībā un izplatīšanā.

Annina Kurki strādā Somijas Erasmus+ nacionālajā aģentūrā un Eiropas Solidaritātes korpusā (EDUFI). Pirms darba NA viņa ir strādājusi jaunatnes jomā vairāk nekā 10 gadus. Viņa bija daļa no komandas, kas izveidoja modeli Jaunieši, vērtības un ES.

Lauri Keskiväli ir dramaturģijas un teātra treneris, kurš kopā ar jauniešu grupu bija atbildīgs par Somijas Nacionālā aģentūras stratēģijas "Jaunieši, vērtības un ES" radīšanu.

Lai piedalītos šajā vebinārā, dalībniekiem nepieciešams:

    Wifi vai 3G / 4G tīkls
    mikrofons (pēc izvēles) un skaļruņi
    tīmekļa kamera (pēc izvēles)

Pasākumu organizē SALTO līdzdalības un informācijas resursu centrs (SALTO PI).