Vebinārs: "Dalība un informācija ilgtspējīgai, zaļai Eiropai"

Ja vēlies uzzināt, kā jauniešu līdzdalība un informācija var tuvināt ilgtspējīgai, zaļai Eiropai, 24. aprīlī (14.00-16.00) pievienojies vebināram "Dalība un informācija ilgtspējīgai, zaļai Eiropai". Tiešsaistes semināru vadīs jomas eksperti: Johanna Švarca un Sāra Hadža Ammāra. Vebinārs notiks tiešsaistes platformā Zoom, dalībniekiem saņemot piekļuves informāciju pirms pasākuma. Dalībai vebinārā var pieteikties līdz 21. aprīlim SALTO vietnē.

Šis ir otrais vebinārs sērijā: "Jauniešu līdzdalības redzamība", kurā aplūkots jauniešu līdzdalības jēdziens caur tādiem tematiem kā "ilgtspēja" un "aktīvisms".

Vebināra mērķis ir:

  • izpētīt, ko mēs varam mācīties no vides aizsardzības, lai veicinātu jauniešu līdzdalību, aplūkojot jauniešu vides aktīvisma vēsturi un esošās tendences jauniešu transformācijā par vides aktīvistiem;
  • runāt par ekoloģismu kā vienu no nedaudzajiem visu paaudžu raksturojošiem tematiem;
  • iedziļināties jauniešu vides aktīvisma tematā klimata pārmaiņu laikā, izpētot ES vides kustības "FridaysForFuture" rezultātus un analizējot tās jauniešu līdzdalības veiksmes stāstu;
  • diskutēt par to, kā ekoloģismu var pārveidot par reālām politiskām izmaiņām un vai "pilsoniskā nepaklausība" ir galvenais veiksmīga jauniešu vides aktīvisma priekšnoteikums;
  • dalīties ar ieteikumiem (“Do’s & Don'ts), kā runāt ar lēmumpieņēmējiem, plašsaziņas līdzekļiem un sabiedrību.

Vebinārs noslēgsies ar jautājumu un atbilžu sesiju, kurā eksperti un runaspersonas apvienos spēkus, lai izstrādātu ieteikumus, kas pielāgoti dalībnieku vajadzībām un situācijām.

Par ekspertiem:

Johanna Švarca (26) ir ANO jaunatnes lietu pārstāve, klimata aktīviste, moderatore un runaspersona, kā arī spēcīga jaunatnes līdzdalības starptautiskajā politikā aizstāve. Viņa ir strādājusi ANO Globālās komunikācijas departamenta Jaunatnes vadības komitejā un vadījusi ar ECOSOC saistītu jauniešu NVO, viņa diezgan labi pārzina Apvienoto Nāciju Organizācijas diplomātisko un pilsonisko sabiedrību un regulāri piedalās starptautiskās konferencēs kā runaspersona un jauniešu dalībniece, ieskaitot COP21 Parīzē, ANO Pilsoniskās sabiedrības konferencē Seulā vai Klimata samitā Ņujorkā 2019. gadā. Johanna ir aizrautīga cīņā pret klimata pārmaiņām. Viņai ir maģistra grāds klimata pārmaiņu jomā no LSE Londonā. 2018. gadā Joanna ieguva "G20 Young Global Changer" titulu un darbojas Salto PI jaunatnes līdzdalības ideju grupā (Salto PI's Youth Participation Think Tank).

Sāra Hadža Ammāra (20) studē biomedicīnu Vircburgā. Pašlaik viņa dzīvo Berlīnē. Kopš 2011. gada viņa ir klimata tieslietu vēstniece, kā arī locekle "Plant-for-the-Planet" globālajā valdē. Jau COP laikā 2015. gadā viņa kopā ar citiem aktīvistiem aicināja uz pirmo “Klimata streiku”. Kopš 2018. gada aprīļa viņa ir "Generationen Stiftung" jaunatnes padomes locekle un strādā ar klimata, globālā taisnīguma un cilvēktiesību jautājumiem. Sāra Hadža Ammāra ir grāmatas “Ihr habt keinen Plan, darum machen wir einen!”  ("Jums nav plāna, tāpēc mēs to izveidojām!" līdzautore.

Lai piedalītos šajā vebinārā, dalībniekiem nepieciešams:

  • WiFi vai 3G / 4G
  • skaļruņi
  • mikrofons (pēc nepieciešamības)
  • tīmekļa kamera (pēc nepieciešamības)

Pasākumu organizē SALTO līdzdalības un informācijas resursu centrs (SALTO PI).