Tiešsaistes mācības par digitālo darbu ar jaunatni

Ja vēlies uzzināt par digitālo darbu ar jaunatni, pievienojies Massive Open Online Course (MOOC) mācību kursam, kas norisināsies no 15. novembra - 31. maijam tiešsaistē. Šis kurss ir atvērts ikvienam, taču tas galvenokārt ir domāts Eiropas jaunatnes darbiniekiem, kuri vēlas uzzināt par digitālo darbu ar jaunatni. Lai pievienotos mācībām, nepieciešams reģistrēties tiešsaites mācību vietnē Canvas.

MOOC kurss ir paredzēts projektu vadītājiem, jaunatnes darbiniekiem, jauniešu līderiem. Mācībās var pievienoties jebkurā laikā un mācīties sev piemērotā laikā. Patlaban ir iespējams pieteikties kursam un aizpildīt iepazīšanās reģistrācijas formu. Pirmais mācību modulis būs pieejams no 16. oktobra.

Kursa mērķis ir:

  • SNIEGT zināšanas par digitālo darbu ar jaunatni Eiropā;
  • ATBALSTĪT digitālā darba ar jaunatni attīstību, sniedzot labas prakses piemērus un praktiskus rīkus;
  • NODROŠINĀT digitālā darba ar jaunatni paraugprakses apmaiņu;
  • SAVIENOT organizācijas un cilvēkus, kurus interesē digitālā jaunatnes darba attīstība.

Kurss tiks strukturēts 2 fāzēs. 1. posms notiks no 16. oktobra līdz 20. novembrim, un tajā galvenā uzmanība tiks pievērsta zināšanu, piemēru un rīku sniegšanai par šādām tēmām:

1. modulis - Vispārīgs ievads digitālajā darbā ar jaunatni, pieejams no 16. oktobra;

2. modulis - Sabiedrības digitalizācija un ietekme uz darbu ar jaunatni, pieejams no 23. oktobra

3. modulis - Digitālā jaunatnes darba plānošana un noformēšana, pieejams no 30. oktobra.

4. modulis - informācija, datu un plašsaziņas līdzekļu lietotprasme darbā ar jaunatni, pieejams no 6. novembra.

Ikviens, kurš pabeidz kursu, saņems atvērtas digitālās nozīmītes par katru moduli un Youthpass sertifikātu par visa kursa satura pabeigšanu.

Šo MOOC kursu koordinē Lietuvas Nacionālā aģentūra Erasmus+ jaunatnes jomā. Saturu izstrādā koordinatoru komanda: Nerijus Kriauciunas un Laimonas Ragauskas no NVO Nectarus sadarbībā ar Verke - Nacionālo jaunatnes digitālā darba ekspertīzes centru Somijā un ārējām ekspertēm Adinu Marinu Șerban un Evaldas Rupkus. Kursu līdzfinansē Erasmus + nacionālās aģentūras no Austrijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Somijas, Vācijas, Islandes, Īrijas, Latvijas, Lihtenšteinas un Portugāles.

MOOC kursu kopš 2015. gada veido SALTO-YOUTH.net sadarbībā ar vairākām Erasmus+ nacionālajām aģentūrām, piedāvājot iespēju kursu apgūt neierobežotam dalībnieku skaitam, apmācāmajiem sev ērtā laikā. Kursa materiālos ir izmantoti videoklipi, tiešsaistes forumi, testi un ieteicamā literatūra, lai izglītotu mācītiesgribētājus un sniegtu viņiem iespēju veidot parnerības starp dalībniekiem. Kopš kursa uzsākšanas tajā ir reģistrējušies vairāk nekā 10 000 dalībnieki.