Tērvetes novada jaunieši pieredzi gūst Liepājā

Piektdien, 1. augustā, ap 20 Tērvetes novada jauniešu projekta “Aktivizējies, lai iesaistītos!” ietvaros devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju, kur apmeklēja Jauniešu māju. Ciemošanās laikā tērvetniekiem bija iespēja tikties ar Jauniešu mājas darbiniekiem, aktīvajiem jauniešiem un Liepājas Skolēnu domes pārstāvjiem. 

Iepazīstinot ar Jauniešu mājas ikdienu, tās vadītāja Vineta Bērziņa pastāstīja, ka laikā, kad ir skola, aktivitātes min ik uz soļa. Tāpat dažādas norises notiek arī vasarā. Jaunieši šeit var piedalīties dažādās nodarbībās, piemēram, jaunajos ģitāristos, teātra sportā, žurnālistos, kā arī citās. 

Jauniešu mājā, kas šī gada augusta nogalē svinēs savu pirmo dzimšanas dienu, vietu radusi ne tikai plaša un moderni aprīkota telpa dažādām aktivitātēm, bet arī mūzikas istaba un virtuve. Par mājām šo vietu sauc arī jauniešu organizācijas, kas šeit rīko tikšanās. Viena no tām ir Liepājas Skolēnu dome, kas, kā saka tās aktīvisti, ir vieta, kur aktīvākie, kreatīvākie, ideju pārbagātie Liepājas skolu jaunieši satiekas vienuviet, veido pasākumus jauniešiem, skolotājiem un, protams, paši gūst pieredzi un zināšanas. 

Pieredzes apmaiņas brauciena ietvaros notika arī ekskursija, kuras laikā Liepājas Skolēnu domes jaunieši iepazīstināja ar pilsētas ievērojamākajām vietām un objektiem, tostarp Liepājas himnas tēliem skulptūrās, Latvijas mūziķu slavas aleju, Latvijas lielāko ģitāru, kā arī Rožu laukumu. 

Dodoties mājup, Tērvetes novada jaunieši dalījās iespaidos, ko guvuši, apmeklējot Liepāju. Visi bija vienisprātis, kā gūta jauna un interesanta pieredze, kuru laika gaitā vajadzētu pielietot novadā, tādējādi dažādojot novada jauniešu ikdienu. Brauciena dalībnieki īpaši uzteica ideju par nodarbībām, kas ikdienas rit Liepājas Jauniešu mājā. Domājams, aktivitāte bija lielisks līdzeklis, lai jaunieši neformālās izglītības ceļā iepazītu jaunatnes lietu norisi citviet Latvijā, iegūtu jaunus domubiedrus ārpus sava novada teritorijas. Tagad liepājnieki jāgaida ciemos mūspusē, Tērvetes novadā! 

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Aivis Majors,
Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra
jaunatnes lietu koordinators,
projekta koordinators
aivis.majors[at]gmail.com