Starptautiskas mācības iekļaujošām organizācijām par brīvprātīgo darbu

Vēlies organizēt starptautiskus brīvprātīgā darba projektus jauniešiem, kuri attiecībā pret saviem vienaudžiem ir neizdevīgākā situācijā? Piedalies mācībās “Mobility Taster for Inclusion Organisations – Focus on Volunteering”, kas notiks Vīnē (Austrijā) no 2020. gada 9. līdz 13. martam. Pieteikšanās līdz 31. janvārim. 

Iepazīsties ar jauniešu brīvprātīgā darba projektiem

3 darba dienu laikā tu uzzināsi, kādas iespējas piedāvā programma "Eiropas Solidaritātes korpuss" jauniešiem ar mazāk iespējām.

Brīvprātīgais darbs jaunietim ar mazāk iespējām (minoritāšu pārstāvji, jaunieši ar īpašām vajadzībām, sociāli ekonomiskām grūtībām, jaunieši, kas ir sarežģītās situācijās, ar ierobežotām iespējām, kas tiek diskriminēti) var būt pieredze, kas izmaina dzīvi.

Šajās "Mobility Taster" mācībās uzzināsi, kādas ir programmas iespējas, kāds finansējums pieejams tieši iekļaujošiem projektiem, varēsi iepazīties ar citām organizācijām, kas strādā ar jauniešu iekļaušanas jautājumiem. Mācībās būs iespēja soli pa solim iziet visu projekta sagatavošanas un iesniegšanas procesu.

Kas var piedalīties?

  • Jaunie projektu iesniedzēji (jaunatnes darbinieki, sociālie darbinieki), kuri vēlas atbalstīt jauniešus ar mazāk iespējām programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros.
  • Visi interesanti, kuri nekad nav īstenojuši starptautisku brīvprātīgā darba projektu savai mērķauditorijai un vēlas uzzināt kādas ir iespējas.
  • Ja jau esi īstenojis brīvprātīgā darba projektus, tad ieskaties mūsu mācību sarakstā un sameklē piemērotākas mācības, jo "Mobility Taster" ir "jauniņajiem".
  • Šīs apmācības nav paredzētas ar skolu saistītām aktivitātēm, piemēram, skolēnu projektiem (lūdzam sazināties ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru par "Erasmus+" aktivitātēm skolām).

Pieteikties mācībām iespējams līdz 2020. gada 31. janvārim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē: https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/mobility-taster-for-inclusion-organisations-focus-on-volunteering-vienna.8450/

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Papildus informācijai:

Laura Reisele
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67358061; laura.reisele@jaunatne.gov.lv