Seminārs "Maini dzīvi, domā plašāk!" Lubānā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus piedalīties bezmaksas informatīvā seminārā “Maini dzīvi, domā plašāk!”, kurš norisināsies š.g. 5. decembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:30 Lubānas novada Tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā (O. Kalpaka ielā 4, Lubānā).

Semināra laikā jaunieši uzzinās par programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu iespējām, kā arī projektu īstenotāji dalīsies savā pieredzē starptautisko jaunatnes jomas projektu ieviešanā un īstenošanā.

Semināra īpašais viesis ir mūziķis un uzņēmējs Reinis Reķis. “Skolas vecumā ar mani vienmēr bija problēmas un nepatikšanas. Bet neskatoties uz to, visās kompānijās biju aicināts un gaidīts. Biju ļoti aktīvs un nekad mierā nestāvēju. Dzīvē esmu praktiķis, nevis teorētiķis. Visu esmu sasniedzis, jo daudz strādāju un uzdrošinājos īstenot savu bērnības sapni – kļūt gan par mūziķi, gan uzņēmēju,” savā pieredzē dalās Reinis. Kaut arī dzīve metusi dažādus līkločus, bērnības sapnis ir īstenojies. Reinim pašlaik ir 32 gadi. Viņš ir multimākslinieks, mūziķis, bundzinieks, perkusionists, dziesmu autors, grupu “RR Band” un “Reinis Reķis ar putniem” līderis, sitamo instrumentu spēles pasniedzējs, meistarklašu vadītājs un uzņēmējs. “RR Agency” direktors, korporatīvu un publisku pasākumu organizators un vadītājs, kā arī vairumtirdzniecības Z/S “Kliģēni” vadītājs.

Semināra laikā Reinis dalīsies savā stāstā, kā viņam izdevies savu dzīvi iekārtot tā, ka viņš var strādāt darbu, kas vienlaikus ir arī viņa hobijs.

Seminārā aicināti piedalīties:
1. Projektu potenciālie īstenotāji: jaunatnes darbinieki, skolotāji, vadītāji, sociālie darbinieki, lēmumu pieņēmēji – paredzētas aktivitātes par projektu veidiem, atbalsta mehānismiem jaunatnes projektu īstenošanai, ietekmi, reālas prakses piemēriem utt.
2. Jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem – paredzētas atraktīvas aktivitātes, izmantojot neformālās izglītības metodes, reālos pieredzes stāstus un darbošanos ar savām idejām.

Pasākuma programma.

Aicinām pieteikties uz semināru tiešsaistē:
https://goo.gl/forms/Cp5A8VgXW7Hytmc42

Lubānā norisināsies šogad jau septītais “Iedvesmas personu” pasākums. Jau ziņots, ka Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jaunieti līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA. Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām būs pieejama www.jaunatne.gov.lv.

Plašāka informācija:
Dita Usāre
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +37167358063
dita.usare[at]jaunatne.gov.lv