Sākas pieteikšanās Nacionālai eTwinning konferencei

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības programmas eTwinning ietvaros šī gada 12. oktobrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā informēs par programmas aktualitātēm un prezentēs sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos eTwinning starptautiskās sadarbības projektus.

Aicinām dalībai pieteikties eTwinning programmas dalībniekus, kā arī ikvienu izglītības darbinieku, kuru interesē informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošana mācību procesā. Pieteikuma termiņš: 8.oktobra plkst. 9:00, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē http://ej.uz/anketa_konf_2013. 

Konferences mērķis ir apkopot pagājušajā mācību gadā paveikto, dalīties eTwinning projektu pieredzē, kā arī iezīmēt aktualitātes 2013./2014. mācību gadam. Kā katru gadu, pasākums tiek veidots divās daļās – konferences pirmajā daļā eTwinning pārstāvji informēs par programmas aktualitātēm, „Nacionālā eTwinning balva 2013” laureāti uzstāsies ar projektu prezentācijām. Pasākuma otrajā daļā notiks radošās darbnīcas, kurās interesenti varēs apgūt dažādus mācību procesā izmantojamus IKT rīkus, kā arī uzzināt skolotāju pieredzi eTwinning projektu īstenošanā. 

Sīkāku informāciju par radošajām darbnīcām un pasākuma programmu lejupielādēt šeit.

Lai pieteiktos konferencei un reģistrētos darbnīcām, līdz šī gada 8. oktobra plkst. 9:00 tiešsaistē jāaizpilda dalības anketa http://ej.uz/anketa_konf_2013  Konference ir bezmaksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots (ne vairāk kā 100 dalībnieku). Piedāvājam šādas radošās darbnīcas:

Šī gada 8.septembrī noslēdzās konkursam „Nacionālā eTwinning balva 2013.” pieteikto projektu pirmā vērtēšanas kārtā, kurā eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāvji kopā ar eTwinning vēstnieci un programmas „Iespējamā Misija” absolventi Edīti Sarvu. kā arī biedrības „Cita skola” vadītāju Aināru Svikli izvērtēja konkursam „Nacionālā eTwinning Gada balva 2013” pieteiktos projektus. Projekti tika izvērtēti atbilstoši šādiem kritērijiem: 1)  Inovācijas un radošums; 2) Projekta saistība ar mācību procesu/saturu; 3) Sadarbība starp partneriem; 4) IKT lietojums projektā; 5) Projekta ilgtspēja.

Vērtēšanas komisija konkursa finālam izvirzīja 6 eTwinning projektus, kuri tiks prezentēti Nacionālajā eTwinning konferencē (fināla projektu kārtība ir nejauša):

  • Sērmūkšu pamatskolas projekts „Environment in our hands”  (projekta iesniedzēja Ilze Šmate)
  • BJC Rīgas Skolēnu pils projekts „Street Photography” (projekta iesniedzēja Tatjana Gvozdeva)
  • Jelgavas 4.vidusskolas projekts „Maths as play”  (projekta iesniedzēja Ivita Steķe)
  • Siguldas pilsētas vidusskolas projekts „Eat act think”  (projekta iesniedzēja Ināra Vimba) 
  • Aknīstes vidusskolas projekts „European Great Figures” (projekta iesniedzēja Līga Mažeika)
  • Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" projekts „Health comes...eating” (projekta iesniedzēja Jana Ļebedeva)

Pieteikties konkursam varēja projekta īstenotāji (pirmsskolas, vispārējo, interešu un profesionālās izglītības iestāde darbinieki), kuri laika posmā no 2012. gada 24.septembra līdz 2013.gada 20.septembrim īstenojuši projektu eTwinning ietvaros. Konkursa rezultāti tiks paziņoti un uzvarētāji tiks apbalvoti ikgadējā Latvijas Skolu i-Tehnoloģiju Ekspozīcijā LatSTE, kas 31.oktobrī un 1.novembrī notiks Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā.

Nacionālā balva tiek piešķirta vienam projekta īstenotājam, savukārt visiem konkursa finālistiem ir eTwinning apbalvojums – vienam projektā iesaistītajam skolotājam apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā starptautiskajā konferencē 2014.gada pavasarī.

„Nacionālā eTwinning gada balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu realizācijā Latvijā, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar eTwinning pieredzi un popularizēt eTwinning projekta ideju Latvijā.