Projekts "Mēs zinām, varam un darām" Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā

No 16. jūnija līdz septembra beigām Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā tiks īstenots projekts „Mēs zinām, varam un darām”.

Projektā noderīgas zināšanas un iemaņas patstāvīgai dzīvei prom no ģimenes un mājām varēs gūt jaunieši, kuri Valmieras Pārgaujas ģimnāziju izvēlējušies kā mācību vietu pēc pamatskolas absolvēšanas. Skolēni varēs iesaistīties gan patstāvību un  sadarbību attīstošās, gan praktisku dzīves prasmju veicinošās nodarbībās. Jau 16. jūnijā jaunie desmitie pirmo reizi tiksies "Sadraudzības stundā", kuru vadīs psiholoģe Ieva Rozīte – Ķikse. Savukārt septembrī ar skolēniem darbosies lieliski amatu pratēji un entuziasti, ar viņiem kopā būs iespēja apgūt kulinārijas, mājas un apģērba kultūras prasmes, skoloties veselības zinībās, iemācīties prasmīgi pārvaldīt personīgās finanses u.c. Nodarbības palīdzēs jauniešiem pārvarēt pirmās grūtības patstāvīgā dzīvē, piemēram, dzīvojot dienesta viesnīcā, sekmēs saskarsmes prasmi un sadarbību ar jaunajiem skolasbiedriem.

Otrs projekta virziens saistīts ar labdarības, brīvprātīgā darba un bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām integrēšanu sabiedrībā. Pateicoties ilgstošai un noturīgai sadarbībai ar draugiem no Norvēģijas un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstam, katru gadu Valmierā notiek sporta spēles "Mēs varam", kurās piedalās bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. Lai stiprinātu šo tradīciju un veicinātu šādu sporta spēļu attīstību, arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas projekts dos ieguldījumu tajā, sarūpējot piemiņas balvas visiem sporta spēļu dalībniekiem un palīdzot spēļu norisē.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas projekts "Mēs zinām, varam un darām" tiks īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projekta vadītāja Valmieras Pārgaujas  ģimnāzijā
Ināra Punkstiņa

 

Pieteikšanās līdz: 
Trešdiena, Jūnijs 8, 2016 - 09:45