Pirmie soļi programmā "Eiropas Solidaritātes korpuss" (APPETISER)

Šī ir lieliska iespēja spert pirmos pārliecinošos un pozitīvos soļus programmā "Eiropas Solidaritātes korpuss". Piesakies mācībām līdz 31. decembrim! Tās norisināsies no 11. līdz 14. februārim Somijā.

"Appetiser" mācības rada telpu, kurā mācīties un reflektēt par organizāciju iespējām izmantot programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss" savā ikdienas darbā. Mācību mērķis ir mudināt un iedvesmot dalībniekus uzsākt "Eiropas Solidaritātes korpusa" projektu īstenošanu. Mācības sniegs dziļāku izpratni par programmas kvalitātes kritērijiem.

Šajās mācībās tiks apskatītas dažādas iespējas, kuras piedāvā programma "Eiropas Solidaritātes korpuss": uzņemt un nosūtīt brīvprātīgos, nodarbināt praktikantus un jaunos darbiniekus, atbalstīt vietējos solidaritātes projektus. Daudzveidīga programma un darba metodes nodrošinās, ka katra vajadzības tiek ņemtas vērā, atbilstoši viņu pieredzei programmās "Eiropas Solidaritātes korpuss" vai "Erasmus+: Jaunatne darbībā". Pēc mācībām dalībnieki pārzinās rīkus, ar kuriem uzsākt savu "Eiropas Solidaritātes korpusa" projektu.
 
Mācībām aicināti pieteikties dalībnieki, kuri:

  • strādā dažādās solidaritātes jomās, piemēram, darbs ar jaunatni, kultūras darbs, vides joma, sociālais darbs;
  • ir aktīvi iesaistījušies kādā organizācijā, piemēram, NVO, publiskās institūcijas, sociālie uzņēmumi, kurai ir interese īstenot programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektus;
  • darbojas organizācijās, kuras vēlas koncentrēt organizācijas fokusu uz sociālajām atbildībām, sabiedrības vajadzībām un vietējo ietekmi;
  • ir vecāki par 18 gadiem.

Lejupielādei: ESCApetizer programme_draft.pdf

Kā pieteikties?
Pieteikties mācībām iespējams līdz 2018. gada 31. decembrim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/esc-appetiser.7712/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem, ar labām angļu valodas zināšanām.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā. Ar mācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā, pēc līdzfinansējuma segšanas aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Sanda Roze
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67356289
sanda.roze[at]jaunatne.gov.lv