Piesakies mācībām par sociāli iekļaujošu projektu veidošanu programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties mācībām par sociāli iekļaujošu projektu veidošanu programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kas notiks no 2. līdz 4. martam, “Lielupe by Semarah Hotels”, Bulduru prospekts 64/68, Jūrmalā. Pieteikšanās tiešsaistē līdz 24. februārim (ieskaitot).

No organizācijas var pieteikties ne vairāk kā 2 cilvēki, katrs aizpildot pieteikuma anketu: http://ejuz.lv/ieklaujosiprojekti

Dalībnieku skaits mācībās ir ierobežots, tāpēc aicinājums pieteikties laicīgi. Rezultāti tiks paziņoti 26. februārī. Līdz ar apstiprinājumu dalībai mācībās dalībnieki saņems arī sagatavošanās uzdevumus.

Mācības paredzētas:
Organizācijām, kurām nav pieredzes konkrētajā Programmā, bet kuras strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām*;
Organizācijām, kurām ir pieredze jaunatnes jomas projektos, bet vēlas uzsākt aktīvāku darbu ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām vai uzsākt sadarbību ar organizācijām, kas strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām*.

Mācību programmā plānots sniegt informāciju par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” un tās projektu veidiem: brīvprātīgā darba projekti, solidaritātes projekti un darba projekti; izzināt sociālo iekļaušanu un ar to saistītos jautājumus, jo īpaši, kas ir jāņem vērā projektos, ja tajos iesaistās jaunieši ar ierobežotām iespējām*; iepazīties ar reāliem pieredzes stāstiem; iespēju tīkloties, lai veidotu nacionālus projektus, taču ļaus izprast arī starptautisku projektu ieguvumus. Mācību rezultātā dalībnieki uzzinās, kurš projektu veids ir visatbilstošākais organizācijas vajadzībām un izstrādās projekta pamatideju.

Lai efektīvāk izmantotu mācību laiku, pirms tām tiek sagaidīts, ka dalībnieki iepazīsies ar pamatinformāciju par projektu veidiem, kas pieejama: http://jaunatne.gov.lv/lv/eiropas-solidaritates-korpuss/eiropas-solidaritates-korpuss

NB! Pēc mācībām, organizācijām, kuras strādā ar jauniešiem ar invaliditāti, veselības traucējumiem (funkcionāliem traucējumiem) vai jauniešiem NEET situācijā ir pieejams mentora atbalsts, kurš sniegs atbalstu projekta pieteikuma izstrādē.
Pasākuma norises vieta ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet asistenta vai surdotulka nepieciešamības gadījumā lūgums sazināties ar pasākuma koordinatori.

* Jaunieši ar ierobežotām iespējām - jaunieši ar invaliditāti, jaunieši NEET situācijā (kas nav iesaistīti ne nodarbinātībā, ne izglītībā, ne mācībās), jaunieši no sociāli nelabvēlīgas vides, jaunieši ar atkarībām, ieslodzījuma vietās vai jebkuras minoritāšu grupas pārstāvji.

 

Jautājumu gadījumā zvaniet vai rakstiet:
Laura Reisele
laura.reisele@jaunatne.gov.lv
67358061