PIESAKIES - Festivāla Atklāšanas pasākumam "Mobils EiroMed"

19.maijā pulksten 13:00 „NicePlace” Mansardā notiks festivāla „Otrpus Vidusjūrai 2014” atklāšanas pasākums, kura laikā klātesošajiem būs iespēja iedziļināties jautājumos par mobilitāti Eiromed reģionā, kā arī baudīt latviešu topošo un esošo mākslinieku interpretāciju par Vidusjūras reģionu.

Aiz prieka, vai zinātkāres vadīti, dēļ mīlestības, lai mācītos, lai strādātu, radītu vai veidotu biznesu citur, citādāk, labāk vai gudrāk, sevis atklāšanai, alkstot iepazīt citus un nezināmo, aiz izmisuma, lai paēstu vai, vienkārši, brīvību meklējot, vienatnē un kopā ar citiem – dzinuļi būt kustībā ir nebeidzami. 

Festivāla “Otrpus Vidusjūrai 2014” atklāšanas diskusija šogad pulcēs cilvēkus no abām Vidusjūras pusēm, kuriem personiskā, profesionālā, juridiskā un ģeogrāfiskā kustība jeb “mobilitāte” ir ikdiena. 

Ar personisku stāstu vai caur citu acīm raugoties meklēsim: Kas mūs motivē? Ko meklējam? Uz ko ceram atrast, ko atrodam vai neieraugām? No kā baidāmies? Kādi ir šķēršļi? un Kādas iespēju bagātības slēpjas otrpus Vidusjūrai?
L.Austere

Pirms diskusijas tiks rādīta Turcijā dzīvojošās latviešu brīvprātīgās Zanes Ozolas dokumentālā filmaI live in Gaziantep” par 7 dažādu nacionalitāšu cilvēku viedokli un pieredzes stāstiem par to, kā tas ir būt svešiniekam citā valstī. 

Pasākuma laikā tiks atklāta Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu izstādeEksotiskās klusās dabas”. Pirms tam muzikāls pārsteigums no Jāņa Ruņģa un Leilas Alijevas – muzikāla interpretācija Vidusjūras valstu noskaņās. 

Programma: 
13:00 Atklāšanas uzrunas
13:15 Dokumentālā filma „I live in Gaziantep”
14:00 Paneļdiskusija par mobilitāti Eiromed reģionā
15:30 Kafijas pauze
16:00 J.Ruņģa un L. Alijevas muzikāla interpretācija Vidusjūras valstu noskaņās
17:00 JRMV audzēkņu izstāde „Eksotiskās klusās dabas”.

Paneļdiskusiju moderēs Linda Austere - pēc izglītības juriste un rīcībpolitikas analītiķe, ikdienā Ārvalstu investoru padomes Latvijā direktore un politikas pētniece. Cilvēks, kuram par mobilitāti patīk domāt kā iespēju izzināt un saprast neierasto, izaicinot Mērijas Duglasas vārdiem, kad viņa rakstīja: Netīrība ir lieta, kas gluži vienkārši nav tās ierastajā vietā. 

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc IEPRIEKŠ JĀPIESAKĀS, aizpildi anketu un nosūti uz alf[at]jaunatne.gov.lv līdz 16.maijam ar atsauci ‘Festivāla atklāšanas pasākums”.