
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 12.maijā organizēja vebināru, kurā Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un pieredzējis kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs stāstīja, kā palīdzēt jauniešiem kritiskāk izvērtēt informāciju tiešsaistē. Noskaties vebināra ierakstu vai apskati prezentāciju, lai uzzinātu sīkāk!
Domāt kritiski jāmācās visiem
Vebinārā kopā ar Mārtiņu Hiršu no SkeptiCafe iepazinām mūsdienu informatīvās telpas īpatnības un apspriedām to, kāpēc ir svarīgi izvērtēt informāciju kritiski. Mārtiņš vebinārā atgādināja, ka domāt kritiski mums visiem ir jāmācās katru dienu, jo neviens no mums nav eksperts visās jomās, lai arī varbūt sen jau aiz muguras tas laiks, kad bērni būdami ticējām visam, ko saka vecāki.
Mūsdienu informatīvajā telpā nevaram atļauties ticēt visam, kas rakstīts. Mums jāspēj pašiem un jāpalīdz skolēniem – pamanīt manipulācijas medijos, sociālajos tīklos un citos informācijas avotos, kā arī saskatīt domāšanas un loģikas kļūdas. Jo bagātākas pamatzināšanas par to, kā kaut kas strādā, jo vieglāk to kritiski izvērtēt. Tieši tāpēc šodien nedaudz apskatījām arī mediju vēsturi un to, kas ietekmē žurnālistu ikdienu. Apskatījām arī sociālo tīklu darbības principus un atsvaidzinājām zināšanas par I. Pavlova metodi.
Ieraksts un materiāli: Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē
Foto: Pixabay.com by vojta_kucer (Creative Commons)