"Perfect crime" – apmācības iekļaujošākiem Jauniešu apmaiņas projektiem! PAPILDINĀTS!

Iespēja jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem izzināt Jauniešu apmaiņas projektus, piedaloties perfekta nozieguma simulācijā! Apmācības norisināsies Latvijā no 2017. gada 3. līdz 9. martam viesu namā "Puduri", Ķegumā. Pieteikšanās pagarināta līdz 5. februārim!

Šo apmācību mērķi:

 • veicināt izpratni par programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" Jauniešu apmaiņas projektu galvenajiem kvalitātes kritērijiem;
 • izzināt un saprast, kā visas iesaistītās puses (jaunieši, jaunatnes darbinieki, vietējā kopiena) var būt iesaistīta visos projekta posmos;
 • veicināt sociālo iekļaušanu, uzrunājot ne tikai jaunatnes darbiniekus, bet arī atbalsta personālu, kas strādā ar jauniešiem, kuri ir pakļauti sociālās izstumšanas riskam;
 • palielināt jauniešu apmaiņas projektu skaitu.

Dalībnieki, piedaloties mistēriskā "perfekta nozieguma" veikšanas/atrisināšanas simulācijā, izzinās galvenos iekļaujoša Jauniešu apmaiņas projekta kvalitātes aspektus, veidos partnerības un radīs paši savus projektus.

Mērķa grupa:

 • 1 jaunieša un 1 atbalsta personas grupa no NVO, Publiskās institūcijas, tīkla utt. Izņēmuma gadījumā grupā var būt 3 cilvēki;
 • vecums: jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem; atbalsta persona vecāka par 18 gadiem;
 • pamatprasmes komunikācijai angļu valodā nepieciešamas tikai atbalsta personām;
 • atbalsta personai jāatbalsta jaunietis arī pēc apmācībām, visos projekta posmos.

Lai pieteiktos, tandēmam (sociālais darbinieks/jaunatnes darbinieks + jaunietis) jāiesniedz kopīgs pieteikums, kas pieejams šeit, nospiežot pogu "Apply now"!

Mēs aicinām pieteikties arī jauniešus ar īpašām vajadzībām. Apmācību organizētāji parūpēsies, lai būtu pieejams personīgais asistents, surdotulks, ērti pieejamas istabas vai transports, atkarībā no tā, kas nepieciešams.

Izvēloties dalībniekus, prioritāte tiks piešķirta:

 • grupām, kurām jau ir pieredze ar iekļaušanas problēmām vai kurām ir motivācija izmantot Jauniešu apmaiņas projektus kā rīku sociālajai iekļaušanai;
 • grupām, kurām ir kāda pieredze (atbalsta personai) neformālajā izglītībā (tai nav obligāti jābūt saistītai ar programmu „Erasmus+: Jaunatne darbībā” vai citām jauniešu programmām)
 • grupām, kuras pilnībā atbalsta pārstāvētā organizācija/institūcija.

Apmācības norisināsies dabas ieskautā viesu namā "Puduri" 5km attālumā no Ķeguma, ļaujot pilnībā iegrimt Latvijas dabā. Vairāk informācijas par norises vietu: http://www.kegumapuduri.lv/en/

Apmācītāji: Jo Cleays un Valters Melderis

Lejupielādei pieejama Vispārēja apmācību programma.

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 29. janvārim  SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/perfect-crime-training-course-for-more-inclusive-youth-exchange-projects.6229/.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

 • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
 • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
 • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

 

Papildu informācija:
Vladislava Šķēle,
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras,
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja,
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv