Pedagogus aicina piedalīties eTwinning vebinārā par prezentāciju veidošanu un koplietošanu tiešsaistē

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina izglītības darbiniekus piedalīties vebinārā par prezentāciju veidošanu un koplietošanu tiešsaistē. Vebinārs notiks 2014.gada 26.februārī. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa http://ej.uz/etwin_vebinar_feb. Vebinārs ir bezmaksas.

Vebinārā eTwinning vēstniece L.Kraukle demonstrēs dažādus tiešsaistes rīkus par prezentāciju veidošanu un koplietošanu. Vebinārā tiks apskatīti šādi tiešsaistes rīki – foto koplietošana tiešsaistē (Picture trail, Photosnack), prezentāciju veidošana tiešsaistē (eMaze), prezentāciju koplietošana tiešsaistē (Slideboom. Slideshare). Aizpildot reģistrācijas anketu tiešsaistē, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. 

Dalībnieki: izglītības iestāžu darbinieki ar interesi par eTwinning
Tēma: „Prezentāciju veidošana un koplietošana tiešsaistē"
Vebināru vada: Līga Kraukle, eTwinning vēstniece, Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra informātikas un matemātikas skolotāja
Laiks: 2014.gada 26.februāris 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma AnyMeeting (dalībniekiem tiks sniegta visa nepieciešamā informācija e-pastā)
Nepieciešamais aprīkojums: dators ar pieslēgumu internetam, austiņas ar mikrofonu un video kamera, ja ir vēlēšanās.
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 200

Sekojot jaunākajām tendencēm izglītībā, 2013.gadā eTwinning Latvijā uzsāka skolotāju profesionālās pilnveides apmācības tiešsaistē. eTwinning dalībniekiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes kursā „IKT rīki mācību procesā un eTwinning projektos” (F.Sarcevičs, A.Sviklis, G.Sarcevičs), kā arī tiešsaistes kursā „Starptautisko projektu organizēšana izglītības iestādēs" (E.Sarva, L.Millere). Tiešsaistes kurss ir apmācību cikls tiešsaistē, kura ietvaros notiek vairākas tiešsaistes nodarbības par konkrētu tēmu, kā arī paredzēti patstāvīgie darbi un dalībnieki pēc veiksmīgas kursa pabeigšanas saņem apliecību. 

Papildus tiešsaistes kursiem no šī gada janvāra eTwinning Latvijā uzsāk jaunu tiešsaistes apmācību veidu – vebinārus par dažādām tēmām, kas saistītas ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu mācību darbā un eTwinning projektos. Atšķirībā no tiešsaistes kursa, kurā paredzēts nodarbību cikls, eTwinning vebinārs ir īss, informatīvs seminārs tiešsaistē (1-1.5h) par konkrētu tēmu. Lai piedalītos vebinārā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze eTwinning vai sagatavošanās. Plānots, ka šādi vebināri notiks reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā trešdienā. Plānots apskatīt dažādas tēmas, sākot no dažādu IKT rīku izmantošanas mācību darbā līdz pieredzējušu eTwinning vēstnieku dalīšanos pieredzē eTwinning projektu īstenošanā.. Informācija par nākamo vebināru tēmām tiks publicēta eTwinning tīmekļa vietnē. Jautājumus par vebināru var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning vebinārs”) vai zvanot uz 67358067.

Foto: ar European Schoonet atļauju no Flickr.com By; europeanschoolnet