Noslēdzies projekts "History Makers brīvprātīgo neformālā izglītība”

Publicitātes foto

13. jūnijā, notika biedrības "History Makers” organizētais velobrauciens, kas bija noslēguma daļa apmācības projektā "History Makers brīvprātīgo neformālā izglītība”. Šo braucienu veidoja un organizēja dažādi jaunieši.

Brauciena dalībniece Anete par to izsakās šādi: "Velobrauciens bija ļoti aizraujošs un jautrs! Tādu to padarīja interesantais maršruts, sacensības un jaukā cilvēku kompānija.”

Velobrauciens notika 46 km garā maršrutā Sigulda – Līgatne – Sigulda un tajā piedalījās 22 braucēji. Pirmajā posmā jaunieši tika sadalīti 4 grupās un viņu starpā norisinājās cīņa dažādu uzdevumu izpildīšanā. Uzdevumi atradās nozīmīgu objektu tuvumā visa ceļa garumā. Otrajā posmā dalībnieki kopīgi brauca gar Gaujas krastu, iepazīstot Latvijas dabas skaistumu.

Projekta īstenošana ir ļāvusi projekta dalībniekiem iejusties organizatoru lomā. Viņiem bija jāorganizē šis velobrauciens, jādomā par tur esošajām aktivitātēm, kā arī jāapzinās visi organizatoriskie riski. Par projekta īstenošanu priecājas viens no "History Makers” vadītājiem Kristaps Āboltiņš. Savu prieku par notikušo projektu viņš pauž, sakot, ka, piedaloties projektā un organizējot šo velobraucienu, jaunieši ir ieguvuši neaizstājamas praktiskas iemaņas, ko tālāk pielietot savā ikdienā, un jaunu motivāciju būt aktīviem sabiedrības locekļiem. 

"History Makers” ir jauniešu organizācija. No aprīļa līdz maijam norisinājās projekts "History Makers brīvprātīgo neformālā izglītība”, kura mērķis bija veidot neformālās izglītības pasākumus, kuros jauniešiem sniegt dažādas zināšanas, iespēju piedalīties darba grupās un kopīgi plānot un vadīt velobraucienu. Projekts tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Video par projektu, skatīt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=VVCT1JWYwMc

 

Kristaps Āboltiņš

Organizācijas "History Makers” valdes loceklis
Papildus informācija 29966307 vai info@historymakers.lv