No nākamās nedēļas varēs klātienē atjaunot jauniešu centru darbību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ziņo, ka no 2020. gada 1. jūnija Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku procesu un aktivitāšu norise, kuru šī gada martā pārtrauca Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, tai skaitā jauniešu un neformālās izglītības aktivitātes.

No pirmdienas, 1. jūnija, klātienē varēs notikt:

Tāpat, ievērojot spēkā esošos piesardzības pasākumus, varēs notikt valsts pārbaudījumi un iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, bērnu un vairākas sporta aktivitātes, kā arī papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi.

Par šādu pasākumu atļaušanu, ievērojot valstī noteiktos vispārējos piesardzības pasākumus, ir  lēmis Ministru kabinets 21. maija un 26. maija sēdēs, apstiprinot grozījumus 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Izglītības un zinātnes ministrija rosināja atvieglot Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas līdzšinējo regulējumu, lai pakāpeniski atgrieztos pie pilnvērtīga izglītības procesa.

Jāuzsver, ka vispārējie nosacījumi pulcēšanās, publisko vietu un pasākumu apmeklēšanai joprojām ir spēkā līdz 2020. gada 9. jūnijam – ne vairāk kā 25 personu pasākumi, ievērojot 2 m distanci un stingrus higiēnas noteikumus, kā arī pasākumu ilgums iekštelpās var būt līdz 3 stundām. Pamatojoties uz šī brīža epidemioloģisko situāciju, pašreiz spēkā esošie ierobežojumi, kas noteikti saistībā ar Covid-19 izplatību, netiks atcelti līdz ārkārtējās situācijas beigām un paredzams, ka daļa no tiem tiks saglabāti arī pēc 9. jūnija.

Ar biežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildēm darbam ar jaunatni Covid-19 pandēmijas laikā var iepazīties šeit.