Mana balss – mana ietekme. Eiropas aizskatuve (My Vote – My Impact. Europe Behind the Scene)

Kā mēs varam ietekmēt to, kas norisinās Eiropā? Kā mēs varam piedalīties un veidot demokrātiskas procedūras? Seminārā tiks pārrunāti pašreizējie Eiropas izaicinājumi un nākotnes jautājumi 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu kontekstā. Seminārs norisināsies no 18. līdz 22. februārim Luksemburgā. Pieteikšanās norisinās līdz 16. janvārim!

Mūsdienās Eiropa piedzīvo izaicinājumus dažādās jomās: pirmkārt, Lielbritānija pamet Eiropas Savienību, vairāk un vairāk dalībvalstis izvirza savas intereses kā primārās un atsakās no solidaritātes ar citām valstīm, nacionālisms un radikālisms pieaug, tāpat kā migrācija un ekonomiskā nestabilitāte.

Ņemot vērā šos un daudzus citus izaicinājumus, Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019. gada maijā tiek uzskatītas par vienām no nozīmīgākajām vēlēšanām, kas var izšķirt Eiropas nākotni. Seminārā "Mana balss – mana ietekme" tiks pievērsta uzmanība pašreizējiem Eiropas izaicinājumiem un diskutēts par Eiropas nākotni.

Mēs ticam, ka 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir lieliska iespēja. Vēlēšanas ir būtiskas funkcionējošai demokrātijai. Vēlēšanu rezultāti – arī starp jauniešiem – parasti nav tik augsti, kā mēs vēlētos. Šis seminārs vēlas piedāvāt telpu, kurā jaunatnes darbinieki un jaunatnes darbā iesaistītie var vairāk uzzināt par Eiropu un gaidāmajām vēlēšanām, dalīties pieredzē un radīt jaunas idejas, kā veicināt ietekmi uz demokrātijas procesiem, lai aiznestu Eiropas garu un demokrātiju atpakaļ pie katras valsts vietējām kopienām un pie jauniešiem – ar kuriem tie strādā.

Seminārs "Mana balss – mana ietekme" piedāvā:

  • pamatzināšanas par Eiropu un Eiropas Savienību;
  • vizīti Eiropas Parlamentā (Briselē), lai tuvumā apskatītu demokrātisko iekārtu, kas gatavojas vēlēšanām;
  • izzināt dažādas aktivitātes, kā ietekmēt Eiropas demokrātiskās procedūras;
  • satikt jauniešu iniciatīvu dalībniekus;
  • vietu, kurā diskutēt un apmainīties ar viedokļiem par Eiropas nākotni, kā aktīvi piedalīties aktivitātēs;
  • idejas un iedvesmu popularizēt vēlēšanas jauniešiem.

 
Kā pieteikties?
Pieteikties mācībām iespējams līdz 2019. gada 16. janvārim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/my-vote-my-impact-europe-behind-the-scenes.7736/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem, ar labām angļu valodas zināšanām.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā. Ar mācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā, pēc līdzfinansējuma segšanas aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Sanda Roze
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67356289
sanda.roze[at]jaunatne.gov.lv