Līdzdarbojies Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumos Latvijā

No 27. aprīļa līdz 10. maijam Eiropā jau septīto reizi notiek Eiropas Jaunatnes nedēļa, kuras laikā jauniešiem notiks virkne pasākumu. Latvijā Eiropas Jaunatnes nedēļas aktivitātes organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. 

Neformāli Eiropas Jaunatnes nedēļa tika atklāta jau 21. martā, kad jaunieši no visas Latvijas satikās radošajā Idea Lab un kopīgi izstrādāja ieteikumus Eiropas Komisijai, kurus 6. maijā uz Briseli prezentēt dosies cēsiniece Sintija Tarasova.

Eiropas Jaunatnes nedēļas 2015 vienojošā tēma ir atklāt jauniešu potenciālu kā atslēgu līdzdalībai darba tirgū un sabiedrībā, koncentrējoties uz svarīgākajiem jautājumiem, kas aptver jaunatnes līdzdalības daudzveidību. Tā akcentē, cik svarīgi ir nodrošināt jauniešiem pilnvērtīgas iespējas iesaistīties un aktīvi līdzdarboties visās sabiedrības dzīves jomās, un tas ir veids, kā veicināt plaukstošu demokrātiju, sekmējot jauniešu integrāciju, tostarp iekļaušanos darba tirgū.

Tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss, kurā ikviens jaunietis aicināts izteikt savu viedokli, kas, viņuprāt, ir līdzdalība, īsā komentārā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Facebook lapā pie attiecīgā konkursa ieraksta. Seši komentāri, kuri saņems visvairāk "Patīk", Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēguma pasākumā saņems īpašas balvas no Eiropas Komisijas. Vairāk informācijas aģentūras Facebook lapā. 

No 27. aprīļa līdz 10. maijam jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos tepat Latvijā, tie vērsti uz jauniešu līdzdalību – semināri "Jaunietim karjeru uzsākot", "Tavas iespējas Eiropā", diskusijas "Interneta vide", "Bauskas skeitparka attīstība", diskusija ar Jurģi Liepnieku, kā arī dažādas sportiskas aktivitātes Latvijas reģionos. 

10. maijā Dzelzceļa muzejā norisināsies vērienīgs Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēguma pasākums ar bagātīgu programmu un iespējām līdzdarboties ikvienam – gan lielam, gan mazam. No plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 darbosies dažādas radošās darbnīcas, kurās varēs izgatavot arī kādas dāvaniņas savām mammām Māmiņdienā. Visa pasākuma garumā klātesošos priecēs dažādi priekšnesumi – kori, solisti, mūzikas grupas, deju grupas un kā īpašie pasākuma viesi uzstāsies grupa Dzelzs Vilks.

Pasākumu sarakstu meklē Eiropas Jaunatnes portālā: http://bit.ly/1H2pd2E. Visi pasākumi ir bez maksas, semināriem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. 

Programma "Erasmus+" sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā. 

Eurodesk ir Eiropas informācijas tīkls jauniešiem. Tūkstošiem jauniešu visā Eiropā ik gadu izmanto Eurodesk, lai meklētu informāciju par studiju, darba, ceļošanas iespējām Eiropā, arī partnerus saviem projektiem vai dalībniekus starptautiskiem pasākumiem. Eurodesk ir atbildīgs arī par Eiropas Jaunatnes portāla satura atjaunošanu. Portālā ir apkopotas vairāk nekā 10 000 interneta vietnes no 30 valstīm par jauniešus interesējošām tēmām – darbu, jaunatnes apmaiņām/brīvprātīgo darbu, jauniešu tiesībām, izglītību, jaunatnes portāliem, iespējām būt aktīvam pilsonim, kā arī par to, kā ceļot Eiropā. 

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā "Erasmus+". Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā "Erasmus+".

 

Vairāk informācijas: 
Jolanta Sermā
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004, Latvija
E-pasts: jolanta.serma[at]jaunatne.gov.lv
Tālr.:  +371 67356251