Kocēnu novada dome šovasar rīkos aktīvā dzīvesveida nometni jaunietēm

Kocēnu novada dome noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par finansējuma piešķiršanu projekta „Atbalsts Kocēnu novada jauniešu aktivitātes veicināšanai – ieguldījums nākotnē” ieviešanai.

Projekta mērķis ir veicināt Kocēnu novada jauniešu aktivitāti, sadarbībā ar Kocēnu sporta klubu laika posmā no 7. līdz 11. jūlijam Kocēnu novada Vaidavā – multifunkcionālajā jauniešu aktivitāšu centrā – īstenojot nometni, kurā piedalīties aicinātas Kocēnu novada jaunietes vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

 

Kā liecina pēdējā Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma rezultāti, pietiekama fiziskā aktivitāte ir tikai 24,4% zēnu un 16% meiteņu, kā arī, salīdzinot rezultātus pa vecuma grupām, fiziskā aktivitāte, palielinoties vecumam, samazinās.

Līdz to nometnes ietvaros jaunietēm, izmantojot neformālās mācīšanās metodes, būs iespēja uzzināt noderīgu informāciju par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu – ar meitenēm tiksies dažādi speciālisti – sporta treneri, uztura speciālists, psihologs un fizioterapeits, tādējādi mudinot ikdienā nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, izvērtējot savas iespējas un vēlmes. Nometnes laikā tiks organizēti treniņi, diskusijas, saliedējošas un neformālas aktivitātes, tikšanās ar „Kocēnu sporta kluba” sportistiem, kas dalīsies savā pieredzē par ceļu uz panākumiem sportā un aktīva dzīvesveida pozitīvo ietekmi citās dzīves jomās – mācībās, karjerā, personīgajā izaugsmē u.c.

Papildus nometnei projekta ietvaros tiks veikta Kocēnu novada jauniešu aptauja, lai noskaidrotu brīvā laika pavadīšanas paradumus, cik bieži jaunieši nodarbojas ar sportiskām aktivitātēm un kādus sporta veidus izvēlās, kā arī kādi faktori kavē jauniešus pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam.

 

Lai pieteiktos dalībai nometnē, jaunietēm līdz 27. jūnijam elektroniskā veidā jāaizpilda pieteikuma anketa, kas publicēta Kocēnu novada domes interneta mājas lapā www.kocenunovads.lv

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: elina.upite[at]kocenunovads.lv 
www.kocenunovads.lv