Klubs „Māja” aicina uz neformālo Prezidentūras pēcpusdienu

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” aicina 30. jūlijā plkst. 15.00 uz neformālo pēcpusdienu Lucavsalā, lai izzinātu vairāk par prezidentūras valstu trio Eiropas Savienības PadomēPasākums tiek rīkots par godu prezidentūras valstu trio sākumam Eiropas Savienības Padomē, kuru ir aizsākusi Itālija šī gada jūlijā, bet turpinās Latvija un Luksemburga. 

Par norises vietu ir izvēlēta Lucavsalas ekokopiena, jo viens no Latvijas prezidentūras prioritārajiem darbības virzieniem ir konkurētspējīgāka Eiropas Savienība kā pamats izaugsmei, cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanai un ieguldījums nākotnes attīstībā. Lucavsalas ekokopiena cenšas padarīt Daugavas kreisā krasta salu teritoriju par harmonisku, dabai un cilvēkiem draudzīgu vietu, lai saglabātu tās dabas un kultūrvēsturisko vērtību. 

Neformālajā pēcpusdienā varēs iepazīties ar prezidentūras trio valstu ieražām, ēdieniem un kultūru, kā arī uzzināt vairāk par Lucavsalas ekokopienu un Klubs „Māja” vasaras nometni, jo šis pasākums ir paredzēts arī potenciālo nometnes dalībnieku iepazīšanai. 

Lai pieteiktos neformālajai Prezidentūras pēcpusdienai, nepieciešams to atzīmēt http://ej.uz/klubsmaja

Eiropas Savienības Padome ir viena no ES institūcijām. Katra Eiropas Savienības dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par ES Padomes prezidējošo valsti un vada tās darba norisi. 

Lai nodrošinātu Padomes darba pēctecību, kopš 2009. gada prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Latvijas trio prezidentūru 2014.gada jūlijā uzsāka Itālija, 2015.gada pirmajā pusgadā to turpinās Latvija, bet 2015.gada otrajā pusgadā noslēgs Luksemburga.

Klubs „Māja” no 18.-24. augustam Upesgrīvā rīko vasaras nometni aktīviem jauniešiem, kas vēlas uzzināt vairāk par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un citiem aktuāliem tematiem. Nometnes projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros                                     

                                                                                                                                      

 

Informāciju sagatavoja Zane Kubuliņa
Klubs „Māja” valdes locekle un nometnes vadītāja
Papildu jautājumi: zane.kubulina[at]klubsmaja.lv