Klubs „Māja” aicina jauniešus pieteikties vasaras nometnē

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” no 18. līdz 24. augustam Upesgrīvā rīko vasaras nometni jauniešiem, kas vēlās ne tikai labi pavadīt laiku skaistā Kurzemes jūrmalā, bet arī uzzināt vairāk par dažādiem aktuāliem Eiropas Savienības tematiem.

Klubam „Māja” ir senas tradīcijas vasaras nometņu veidošanā un ir ierasts, ka dažādas radošās, sportiskās un atmiņā paliekošas vakara aktivitātes caurvij arī kāda ar Eiropas Savienības aktuālajiem jautājumiem saistīta tēma - šajā gadā dalībniekiem būs iespēja iegūt informāciju, raisīt diskusijas un atklāt daudz jauna par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un to, kādas ir Latvijas jauniešu iespējas saistībā ar šo notikumu.

Nometnē aicināti pieteikties jaunieši, kas jau darbojas Klubā „Māja” vai Latvijas skolu Eiropas klubos, kā arī ikviens cits interesents vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Dalība nometnē ir bez maksas.

Plašāka informācija par nometnes norisi un pieteikuma anketa atrodama organizācijas mājas lapā www.klubsmaja.lv

Nometnes projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” ir 1995. gadā dibināta biedrība, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par Eiropas Savienību un jauniešu iespējām tajā. Organizācijas biedri ir jaunieši, kas saviem vienaudžiem veido seminārus, tematiskos tējas vakarus un dažādus citus projektus. Aktivitātes parasti tiek rīkotas, izmantojot neformālās izglītības metodes, tādā veidā arī šķietami sarežģītas lietas ir iespējams izzināt izklaidējošā un atmiņā paliekošā veidā.

Klubs „Māja” ir starptautiskās organizācijas „Jaunie Eiropas Federālisti” (JEF) pārstāvniecība Latvijā, dalīborganizācija Annas Lindes fondā un Latvijas Jaunatnes padomē, starptautiskā informācijas tīkla „Eurodesk” Rīgas reģiona sadarbības partneri un Latvijas skolu Eiropas Klubu koordinatori. Klubs „Māja” ir arī Eiropas Brīvprātīgā darba(EVS) uzņēmējorganizācija un nosūtītājorganizācija, regulāri Latvijā koordinējot uzņemšanas projektus – pašlaik organizācijā darbojas brīvprātīgā no Gruzijas, kuru būs iespējams satikt arī nometnes laikā.

Eiropas Savienības Padome ir viena no ES institūcijām. Katra Eiropas Savienības dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par ES Padomes prezidējošo valsti un vada tās darba norisi. 

Lai nodrošinātu Padomes darba pēctecību, kopš 2009. gada prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Latvijas trio prezidentūru 2014.gada jūlijā uzsāka Itālija, 2015.gada pirmajā pusgadā to turpinās Latvija, bet 2015.gada otrajā pusgadā noslēgs Luksemburga.

Informāciju sagatavoja Zane Kubuliņa
Klubs „Māja” valdes locekle un nometnes vadītāja
Papildu jautājumi: zane.kubulina[at]klubsmaja.lv