Kā ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā un kā mums viņus pieņemt?

Trešdien, 12. novembrī, plkst 19.00 Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” (Rīgā, Kaņiera ielā 15) pasākumā “Kā atgriezties – kā pieņemt” savā pieredzē par darbu cietumos dalīsies aktieri-performatori no biedrības “Atskalas”. Viņi kopā ar ieslodzītajiem jauniešiem veidoja improvizācijas un foruma teātra ainas par attiecībām ģimenē.

Pasākumā tiks analizēti rezultāti biedrības “Atskalas”organizētajiem projektiem “ Improvizācijas teātris kā metode sociālās atstumtības riskam pakļauto resocializācijai” un “[At]griešanās: foruma teātris kā metode sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu resocializācijai”*, kā arī būs iespēja interaktīvā veidā piedalīties diskusijā par sabiedrības gatavību iekļaut un ieslodzīto gatavību iekļauties sabiedrībā.

Kādēļ ikvienam varētu būt svarīgi atnākt un uzzināt gan par izaicinājumiem, gan gandarījumu, darbojoties stereotipiem apvītajā cietuma vidē, skaidro foruma teātra projekta vadītājs Matīss Šteinerts: “Ieslodzītie ir tie paši mēs - nav nekādu īpašu pazīmju, kas viņus atšķirtu no citiem cilvēkiem. Viņi - cilvēki aiz sētas - ir tādi paši kā mēs, iespējams, pieļāvuši skarbākas kļūdas, bet varbūt viņi ir vienkārši neveiksmīgāki.” Mums nevajadzētu norobežoties no sabiedrības daļas, kas kļūdījusies, bet gan rūpēties par tās iekļaušanu un aktivizēt visu līmeņu līdzdalību šajā procesā.

Savukārt Uldis Siliņš, improvizācijas teātra projekta vadītājs, par pieredzi cietumā stāsta: “Kopīga improvizācija ir lielisks veids, kā nojaukt barjeras starp dažādām sociālām grupām un runāt par nopietnām, pat sāpīgām tēmām nepiespiesti un ar humoru. Resocializācija ir abpusējs process - kāds kuru pieņem un kāds kurš pieņem, un pieņemšana var būt aktīvs process. Es ceru, ka esam radījuši precedentu biežākām un regulārām teātra nodarbībām ieslodzījumu vietās.”

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents.

*Projekti īstenoti Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Vairāk informācijas:
Matīss Šteinerts;
Biedrības „Atskalas” projekta vadītājs;
mshteinerts[at]yahoo.com