Jelgavā tiks noskaidroti labākie darbā ar jaunatni un Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017

Jau rīt, 9. decembrī, Jelgavas tehnikumā notiks konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2016” un “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” apbalvošanas ceremonija.  Pasākums tiks atklāts plkst. 14:00 ar Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska uzrunu. Pēc labāko darbā ar jaunatni godināšanas, abalvošanas ceremonijas laikā tiks parakstīta arī uzvarētāju pašvaldības apņemšanās pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu 2017.gadā.

Ar konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2016”  nominantiem aicinām iepazīties šeit.

Konkursa „Labākais darbā ar jaunatni” tiek rīkots reizi divos gados ar mērķi  izteikt Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Šogad atzīmējot Eiropas Brīvprātīgā darba 20 gadu jubileju, izteikt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atzinību tām pašvaldībām, organizācijām un iesaistītajām personām, kuras ir aktīvi piedalījušās Eiropas Brīvprātīgā darba projektu īstenošanā, tādējādi veicinot jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Otrs konkurs - “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” – tiek rīkots otro gadu ar mērķi popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrības ar pilsonisko apziņu audzināšanā, tajā skaitā Eiropas Savienības vērtības un iespējas jauniešiem; stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Šogad par Jauniešu galvaspilsētas titulu finālā cīnījās trīs pašvaldības - Liepājas un Ventspils pilsētas, kā arī Ogres novads.

Vērtējot pašvaldību saņemtos pieteikumus, konkursa vērtēšanas komisija pārliecinājās, ka tie ir interesanti un saistoši, tādi, kas apliecina darba ar jaunatni kvalitāti un nozīmību. Būtiski uzsvērt, ka viens no konkursa mērķiem ir tāds, lai tiktu nodrošināts darbs ar jaunatni ilgtermiņā.
Konkursa uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. Tāpat uzvarētājs saņems goda plāksni ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” un ceļojošo kausu ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta”.

Konkursus „Labākais darbā ar jaunatni 2016” un  “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Papildus informāciju varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi ljp@ljp.lv.

Informāciju sagatavoja
Laura Liepiņa
Latvijas Jaunatnes padomes
Mediju programmas direktore