Jauni vebināri ciklā “DARBS AR JAUNATNI ŠODIEN UN RĪT”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) turpina vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” un aicina pieteikties tiešsaistes vebināriem janvārī.

Vebināri paredzēti jaunatnes darbā iesaistītajiem, gan tiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, gan tiem, kuri vēl tikai plāno to darīt. Janvāra vebināros būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus no dažādām vietēja mēroga un starptautiskām organizācijām.

Dalībai vebināros ir nepieciešams iepriekš reģistrēties.

21. un 22. janvāra vebināros runāsim par starpnozaru sadarbību darbā ar jauniešiem sociālajā jomā un pašvaldībās. Apspriedīsim to kā organizācijas nonāk līdz sadarbības meklējumiem, kādi ir šo sadarbību mērķi un ieguvumi un kā jaunatnes jomas pārstāvji tajās var iesaistīties un ko ņemt vērā.

21. janvārī, plkst. 10:30
Tiešsaistes seminārā “Starpnozaru sadarbība sociālajā jomā” pieredzē dalīsies Tukuma sociālā dienesta pārstāves un Valsts probācijas dienesta speciālisti.
Reģistrācija: https://ej.uz/Vebinars2101 

- Tukuma novada sociālā dienesta, Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Jeļena Hodakovska un Sociālā darba nodaļas vadītāja Inga Eizengrauda dalīsies pieredzē par to kā jauniešu centrs var būt resurss un atbalsts sociālajā darbā, kā arī pastāstīs kā sociālie dienesti veido sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām.

- Valsts probācijas dienesta Izlīguma un sabiedrības koordinēšanas departamenta vadītāja Diāna Ziediņa un Rīgas Rietumu reģiona teritoriālās struktūrvienības 4.nodaļas (specializējas darbam ar bērniem un jauniešiem) probācijas speciāliste Kristīne Kunšteina stāstīs kas ir līdzgaitniecība, kā jaunietis jaunietim var būt līdzgaitnieks, kāda ir bērnu un jauniešu uzraudzība un tās specifika.

22.janvārī, plkst. 10:30
Tiešsaistes seminārā “Starpnozaru sadarbība – pašvaldību pieredze” stāstos dalīsies Raunas novada un Jūrmalas pilsētas jaunatnes lietu speciālistes, kā arī Tukuma pašvaldības pārstāvis.
Reģistrācija: https://ej.uz/Vebinars2201 

- Justīne Buliņa, Raunas novada Bērnu un jauniešu centra vadītāja, Raunas vidusskolas direktora vietniece neformālajā izglītībā stāstīs:

 • Kā radās vajadzība pēc vienota (starpinstitucionāla) skatījuma darbā ar jaunatni
 • Jauniešu centra sadarbība ar skolu: izaicinājumi un ieguvumi
 • Neformālās izglītības formas un loma formālajā izglītībā

- Artūrs Doveiks, Tukuma novada Domes Attīstības nodaļas projektu vadītājs, dalīsies pieredzē par sadarbību, kas vērsta uz jauniešu karjeras izglītību, daloties informācijā par:

 • Projekts: Jaunietis – uzņēmējs – pašvaldība (JUP)
 • Tukuma novada skolu sadarbība ar Junior Achievement Latvia
 • Karjeras nedēļa skolās

- Savukārt, Solvita Vigule, Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra jaunatnes lietu speciāliste un Jūrmalas pilsētas domes Jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas priekšsēdētāja atklās:

 • Kā jēgpilni organizēt jaunatnes konsultatīvās komisijas darbu? 
 • Jaunatnes konsultatīvā komisija kā starpinstitucionāls instruments jaunatnes politikas plānošanai, īstenošanai un monitoringam pašvaldībā
 • Komisija kā iespēja izteikties jauniešiem, būt uzklausītiem un sadzirdētiem

26. janvāri, plkst. 10:30
Tiešsaistes diskusija “Jaunatnes darbinieku asociācijas izveide - citu valstu pieredzes stāsti”, kurā piedalīsies vairāku Eiropas valstu jaunatnes darbinieku asociāciju vadītāji. Diskusijas laikā būs iespējams iegūt informāciju par citu asociāciju izveides procesu un to ikdienas darbu, kā arī uzdot jautājumus.

Diskusijā piedalīsies un savu organizāciju pieredzē dalīsies:

 • Igaunijas jaunatnes darbinieku asociācijas vadītāja - Heili Griffith;
 • Lietuvas jaunatnes darbinieku asociācijas valdes locekle, iepriekšējā vadītāja - Justina Garbauskaite Jakimovska;
 • Beļģijas Flandrijas jaunatnes darbinieku organizācijas De Ambrassade valdes pārstāvis - Timmy Boutsen.

Moderators - Staņislavs Babins

! Vebinārs tiešraidē notiks angļu valodā, tulkojums būs pieejams vebināra ierakstā!
Reģistrācija: https://ej.uz/Diskusija2601

 

Informācija tiks papildināta!