Ja tavā projektā ir iesaistīta Turcija

Bruņoto spēku mēģinājums rīkot Turcijā (galvenokārt Ankarā un Stambulā) apvērsumu ir nosaukts par terora aktu, kā rezultātā no 20. jūlija uz 90 dienām Turcijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Kā tas ietekmē “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus?

-    Turcijas Nacionālās aģentūras darbībā nav izmaiņu.

-    Ņemot vērā ārkārtas stāvokli Turcijā, ir noteikta īpaša kārtība izbraukšanai no valsts: valsts ierēdņiem nepieciešams saņemt speciālu atļauju par izbraukšanu no valsts no iestādes, kurā viņi strādā. Šī kārtība attiecas tikai uz darbiniekiem, kas strādā valsts iestādēs (piemēram, skolotājiem). Studenti, jaunieši vai nevalstisko organizāciju pārstāvji no valsts var izbraukt bez speciālajām atļaujām.

Lai valsts darbā strādājošā persona saņemtu speciālo atļauju, tās pieprasījumam jāpievieno attiecīgā projekta dokumenti. Šī atļaujas nokārtošana nav sarežģīta.

 

-    Netiek prognozēta būtiska “Erasmus+” projektu īstenošanas kavēšanās. Tomēr jārēķinās, ka Turcijas valsts iestāžu darbinieki, kas piedalās projekta aktivitātē (piemēram, skolotāji) var uz projekta aktivitāti citā valstī neierasties.

-    Kārtība, kādā citu valstu projektu dalībnieki iebrauc Turcijā, nav mainījusies. Tāpat nav paaugstināts bīstamības risks īstenot Turcijā ieplānotos “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Projekti tiek īstenoti, kā ieplānots.

-    Turcijas Nacionālā aģentūra ir gatava izmantot “force majeure” noteikumus, lai ļautu projektu īstenotājiem elastīgāk pārvaldīt projekta laikā izveidojušās situācijas

 

Šie speciālie noteikumi iespējams drīz tiks atcelti (tiklīdz valstī būs atcelts ārkārtas stāvoklis). Līdzko būs pieejama jauna informācija, par to ziņosim.