IT rīki jauniešu neformālajai izglītībai

Apmācību “IT tools in non-formal education of young people” mērķis ir sniegt jaunatnes darbiniekiem atbalstu darbā ar jaunajiem IT rīkiem, šādi dodot iespēju atraktīvi un mūsdienīgi uzrunāt jauniešus iesaistīties viņiem paredzētajās aktivitātēs. Apmācības notiks no 4. līdz 8. jūnijam Polijā (Konstancina-Jezjorna). Pieteikšanās līdz 26. aprīlim.

Mūsdienu jaunieši aizvien vairāk un vairāk laika pavada kopā ar modernajām tehnoloģijām, internetu un mobilajām aplikācijām. Ļoti bieži viņi, esot arī kopā ar draugiem, skatās video un klausās mūziku, izmanto modernās tehnoloģijas. Tomēr, pat ievietojot 1000 fotogrāfiju Instagramā un sociālajos tīklos daloties ar simtiem īsu video, jaunieši sevi pārsvarā redz kā informācijas patērētājus nevis radītājus.

Tas ir daudzu pieaugušo izaicinājums – tikt līdzi digitālās pasaules piedāvātajām iespējām. Bieži vien pieaugušie ignorē modernās tiešsaistes aplikācijas, šādi liedzot sev iemācīties kaut ko jaunu. Vai mēs, pieaugušie, jaunatnes jomā strādājošie, esam gatavi pārkāpt pāri nezināmajam, apgūt digitālās tehnoloģijas un atrast atraktīvus veidus, kā jaunatnes ikdienas darbā iekļaut modernās aplikācijas?

Mācībās tiks sniegti risinājumi, kā atbalstīt abu pušu vajadzības un vēlmes pēc komunicēšanas digitālajos medijos.

Tāpat dalībnieki radīs digitālā darba ar jaunatni konceptu, analizējot un meklējot risinājumus tiem izaicinājumiem, ar kuriem ik dienas sastopas jaunatnes darbinieki, apgūstot un praktizējot digitālos rīkus.

Mācību mērķi:
-    iegūt to digitālo rīku lietošanas pieredzi, kurus aktīvi izmanto jaunieši un kuri varētu noderēt āra aktivitāšu organizēšanā/popularizēšanā;
-    atklāt digitālā jaunatnes darba konceptu;
-    dalīties labās prakses piemēros;
-    radīt radošas digitālās aktivitātes un projektu idejas, kuras izmantot darbā ar jaunatni.

Piesakies apmācībām, ja
-    esi vismaz 18 un vairāk gadu vecs;
-    ikdienā strādā jaunatnes jomā un izmanto neformālās izglītības metodes;
-    tici, ka tas ir svarīgi un arī pedagoģiskajā darbā noderīgi – dalīties ar jaunatnes darba aktivitātēm digitālajā vidē;
-    vēlies iegūt jaunas un attīstīt esošās digitālās prasmes;
-    esi gatavs veidot un dalīties savā attieksmē pret digitālajām iespējām, kuras izmantot jaunatnes darbā.

Darba valoda: angļu.

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 26. aprīlim.  SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/it-tools-in-non-formal-education-of-young-people.6465/.

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
-    kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
-    nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
-    sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore,
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv