Eiropas zvaigzne (Star of Europe)

Apmācībās "Eiropas zvaigzne" soli pa solim tiks apskatīti visi programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" Jauniešu apmaiņas projekta īstenošanas posmi un sadarbība, izmantojot vecas somu spēles "The Star of Africa" vizuālos materiālus. Apmācības norisināsies no 2018. gada 13. līdz 17. februārim Turcijā, Kajseri. Pieteikšanās līdz 3. decembrim!

"Eiropas zvaigzne" apmācību modelī ceļojums norisinās Eiropā, meklējot dimantus (svarīgus elementus, principus) Jauniešu apmaiņas projektos. Ir radītas metodes, kas var palīdzēt saprast Jauniešu apmaiņas projektu kvalitatīvos elementus, piemēram, jauniešu līdzdalība, līdzvērtīga sadarbība un mācīšanās forma. Tajā ir atgādinājumi par programmas noteikumiem, labajiem piemēriem un nepilnībām katrā programmas posmā.

Šo apmācību mērķis ir gūt kopīgu izpratni, kā veidojas Jauniešu apmaiņas projekts – no idejas, vajadzību izvērtējuma projektā līdz pēcpasākuma aktivitātēm.

Galvenie šo apmācību mērķi:

  1. izprast visa Jauniešu apmaiņas projekta dzīves cikla loģiku;
  2. koncentrēties uz jauniešu līdzdalības un mācīšanās iespējām;
  3. pievērst papildus uzmanību vienlīdzīgai sadarbībai un mudināt partnerus plānot, sagatavot, īstenot un noslēgt projektus kopīgi.  

Dalībnieku profils:
Jaunatnes darbinieki, jaunatnes līderi, kas vēlas nākotnē īstenot kvalitatīvus Jauniešu apmaiņas projektus.

Lejupielādei: Draft programme for Star of Europe TC _TR.pdf

Kā pieteikties?
Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 3. decembrim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/star-of-europe.6799/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
     

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras,
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv