e-prasmju nedēļas ietvaros eTwinning pedagogiem piedāvā dažādus izglītojošus pasākumus un kursus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros e-prasmju nedēļas laikā aicina izglītības darbiniekus piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs, kas saistītas ar pedagogu e-prasmju un IKT prasmju uzlabošanu. Nedēļas garumā no 20.līdz 28.martam 11 vietās Latvijā eTwinning rīko pedagogu profesionālās pilnveides kursus par starptautisko sadarbības projektu īstenošanu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu. Tāpat e-prasmju nedēļas laikā pedagogi var piedalīties divos eTwinning rīkotajos tiešsaistes semināros, kā arī kopā ar skolēniem piedalīties video konkursā „Radoša IKT izmantošana manā skolā”.

E-prasmju nedēļa Latvijā notiks Eiropas Get Online Week 2014 un Eiropas kampaņas e-Skills for Jobs 2014 ietvaros no 24.līdz 30.martam. E-prasmju nedēļas 2014 galvenās tēmas ir  e-prasmes nodarbinātībai un IKT karjerai, kā arī e-prasmes ikvienam. Šodien, 20.martā eTwinning uzsāka pirmās e-prasmju nedēļas aktivitātes – Ķegumā un Kuldīgā sadarbībā ar eTwinning vēstniekiem notiek pedagogu profesionālās pilnveides kurss „Ievads eTwinning”, kurā vairāk kā 30 pedagogi praktiskās nodarbībās apgūst eTwinning.net platformas rīkus, var uzzināt par iespējām iesaistīties starptautiskos projektos, kā arī uzzināt kolēģu pieredzi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā mācību darbā. eTwinning aktivitātēm e-prasmju nedēļā pieteikušies jau vairāk kā 200 pedagogu! Plašāka informācija par aktivitātēm un pieteikšanos pieejama http://www.etwinning.lv/e-prasmjunedela

Konkurss izglītības iestādēm „Radoša IKT izmantošana manā skolā”

Visu nedēļu skolas, kas izmanto IKT rīkus mācību darbā, starptautiskos sadarbības projektos un/vai eTwinning projektos, varēs iesūtīt savus video konkursam. eTwinning aicina skolotājus un skolēnus veidot video par to, kā viņi mācību darbā, starptautiskajos projektus un /vai eTwinning projektos radoši izmanto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Galvenā balva – apmaksāts brauciens vienai skolotāju-skolēnu komandai (līdz 40 personas) uz zinātkāres centriem „Zili brīnumi” Rīgā vai „Z(in)oo” Cēsīs. Video jāiesūta līdz 31.martam! Plašāka informācija par video konkursu pieejama: šeit.

Vebinārs pedagogiem par sadarbības rīkiem tiešsaistē

E-prasmju nedēļas ietvaros 26.martā plkst. 18:00 – 19:00 eTwinning rīkos vebināru par sadarbības rīkiem tiešsaistē un to izmantošanu starptautisku sadarbības projektu organizēšanā. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam (26.marts) jāaizpilda reģistrācijas anketa http://ej.uz/etwin_vebinars_mar. Vebinārā eTwinning vēstniece E.Sarva demonstrēs šādus tiešsaistes sadarbības rīkus un to pielietojumu projektos – AnyMeeting (tiešsaistes vebināru un konferenču rīks), skype un google dokumenti. Aizpildot reģistrācijas anketu tiešsaistē, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Plašāka informācija par vebināru pieejama: šeit.

Vebinārs pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem par sadarbību tiešsaistē

E-prasmju nedēļas ietvaros 25.martā plkst. 12:00 – 13:00 eTwinning rīkos vebināru par pirmsskolas izglītības iestāžu starptautisko sadarbību un izglītības projektiem tiešsaistē. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa http://ej.uz/veibar_mar_pii. Vebinārā eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta darbinieki demonstrēs dažādus tiešsaistes sadarbības rīkus (AnyMeeting, Skype, Linoit) un to pielietojumu projektos. Tāpat vebināra dalībnieki varēs uzzināt citu pirmsskolas izglītības iestāžu pieredzi eTwinning projektos un pieredzi tiešsaistes sadarbības rīku izmantošanā. Plašāka informācija par vebināru pieejama: šeit.

eTwinning ir Eiropas skolu sadarbības tīkls, kura mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT). eTwinning tiek īstenots Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ ietvaros, izmantojot projektu kā metodi mācību un audzināšanas procesā un veicinot skolotāju tālākizglītību IKT un valodu jomā. 2013. gadā programmā iesaistījušies 673 izglītības darbinieki, gada laikā īstenots 261 mācību projekts. Kopš 2005. gada eTwinning programmā reģistrējušies vairāk kā 2400 izglītības darbinieki no 875 Latvijas izglītības iestādēm, īstenojot vairāk nekā 1000 projektu (2014.gada janvāra statistika).