
No 20. līdz 25. martam Itālijā norisināsies starptautiskas mācības, kura laikā ikvienam būs iespēja papildināt savas zināšanas un prasmes, organizējot jaunatnes darba aktivitātes gan telpās, gan ārpus tām. Tajās apgūsim tās mobilās un citas digitālās aplikācijas, kuras pašlaik tiek plaši izmantotas jauniešu vidū. Pieteikšanās līdz 15. februārim.
Mūsdienu jaunieši aizvien vairāk un vairāk laika pavada kopā ar modernajām tehnoloģijām, internetu un mobilajām aplikācijām. Ļoti bieži viņi esot arī kopā ar draugiem, skatās video un klausās mūziku, izmantojot modernās tehnoloģijas. Tomēr ar visu to, ka ievietojot pat 1000 fotogrāfiju Instagramā un sociālajos tīklos daloties ar simtiem īsu video, jaunieši sevi pārsvarā redz kā informācijas patērētājus nevis radītājus.
Tas ir daudzu pieaugušo izaicinājums – tikt līdzi digitālās pasaules piedāvātajām iespējām. Bieži vien pieaugušie ignorē modernās tiešsaistes aplikācijas, šādi liedzot sev iemācīties kaut ko jaunu. Reizēm šāda norobežošanās provocē arī konfliktu veidošanos ar jauno paaudzi. Vai mēs, pieaugušie, jaunatnes jomā strādājošie, esam gatavi pārkāpt pāri nezināmajam, apgūt digitālās tehnoloģijas un atrast atraktīvus veidus, kā jaunatnes ikdienas darbā iekļaut modernās aplikācijas?
Mācībās tiks sniegti risinājumi, kā atbalstīt abu pušu vajadzības un vēlmes pēc komunicēšanas digitālajos medijos.
Ja tu tici, ka tas viss ir nepieciešams un pedagoģiski noderīgs; ja tu esi gatavs uzlabot savas digitālās prasmes un esi gatavs sākt iekļaut digitālās attieksmes jaunatnes darbā, piesakies DIG-IT up!
Mācību mērķi:
- Darīt pazīstamus un viegli lietojamus tādus digitālos rīkus kā #; QR Code; Instagram; Pinterest; Twitter; FB; Geocashing; lipdub; Whatsapp;
- Sniegt iespēju praktizēt un apgūt, kā izmantot dažādus informācijas izplatīšanas kanālu (open-air; analog/digital);
- Veidot pozitīvu un atvērtu attieksmi pret jaunām tehnoloģijām un izmantot internetu kā atbalstošu vidi, kurā efektīvi aizsniegt jauniešu auditoriju;
- Īstenot pieredzes apmaiņu, jo mācībās tiksies dažāda līmeņa un pieredzes profesionāļi, kuri dalīsies, kā digitālās aplikācijas jau pašlaik izmanto jaunatnes darbā.
Dalībnieku profils:
- Jaunatnes darbinieki, jauniešu līderi un apmācītāji. Šīs starptautiskās mācības paredzētas tiem speciālistiem, kuri tikai nosaukuma līmenī pārzina iepriekš minētās digitālās aplikācijas, kuri neorientējas digitālajās iespējās un labprāt tās apgūtu;
- Ir jāpiemīt spējai brīvi komunicēt angļu valodā;
- Jābūt gatavam apmeklēt visu mācību procesu, piedalīties ikvienā mācību aktivitātē;
- Kuri labprāt paši mācās un ar apgūto dalās pieredzē.
Mācības tiks organizētas, izmantojot “mācīšanās darot” metodi. Visi mācību dalībnieki tiks iesaistīti spēlēs, aktivitātēs, izaicinājumos, multimediju iespējās, šādi pēc iespējas detalizētāk apgūstot digitālās metodes. Noslēgumā notiks diskusija, kuras laikā tiks apspriesta sociālo mediju ietekme uz jauniešu izglītības procesu, apskatīti TED-talk video, kā arī notiks labas prakses pieredzes apmaiņa.
Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 15. februārim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/dig-it-up-training-course-on-including-digital-tools-in-youth-work-the-basics-of-digital-youth-work.6251/.
Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.
Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
- kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
- nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
- sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!
Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore,
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv