Atrodi savu vietu pasaulē

Ir noslēgušās aktivitātes jauniešu iniciatīvas projektos „Atver durvis nākotnei!” un „Ej uz priekšu – nebaidies!”. Pateicoties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansiālam atbalstam un apmācības programmai projektā “Šķeļot viļņus”, Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskolas jauniešu grupa ir varējusi iepazīt ļoti dažādus, interesantus un grūtus dzīves aspektus. "Iepriekš skolā tika realizēti vairāki sabiedrības integrācijas projekti, brīvprātīgie projekti, bet šie bija īpaši, jo jaunieši varēja iesaistīties dažādās darbībās un ļoti labā iniciatīvā,” secina skolas direktors Egīls Romanovskis.

Īstenojot projektus, jauniešiem bija lieliska iespēja domāt par sevi, par savas dzīves izvēlēm, par to, kādas sekas varētu būt jebkurai mūsu rīcībai. Atbildība un likumdošana, karjera un nākotnes iespējas, drošība, veselība, brīvā laika organizēšana ir galvenās tēmas projektā „Ej uz priekšu – nebaidies!”. Mācīties organizēt un plānot savu dzīvi ir projekta virsmērķis, kura mērķauditorija ir puiši. Projekta ietvaros notika sadarbība ar Jēkabpils ieslodzījuma vietu.

Savukārt projektā „Atver durvis nākotnei!” sadarbība notika ar ieslodzījumu vietu Iļģuciems. Uzmanība tika pievērsta sievietes lomai, kompetencēm, skaistumam, jaunu prasmju veidošanai.

Notika pasākumi gan abās ieslodzījuma vietās, gan arī skolā – puiši un meitenes mācījās veidot rotas, rokassprādzes, draudzības aproces, ziedus no kreppapīra, daudzveidīgi siet lakatus un šalles. Abos projektos vislielākā atsaucība bija kulinārijas meistarklasēm. Topošie pavāri un projektu vadītājas mācīja pagatavot kārumus sev un citiem, pašiem uzņemt viesus, radīt pozitīvu mājas izjūtu, rūpēties vienam par otru.  Mūsu skolas skolēni kopā ar ieslodzītajiem jauniešiem un jaunietēm gatavoja suši un tiramisu tortes. Projekta aktivitātes vadīja gan paši jaunieši, gan pieredzējuši profesionāļi, no kuriem varējām mācīties, jo tika iesaistīti frizieri, make up speciālisti, profesionāls fotogrāfs, kā rezultātā noritēja skaistuma diena ar individuālu fotosesiju, izbraukuma pasākums uz Preiļu leļļu muzeju ar iespēju izjust sevi pilnīgi citā tēlā, pārģērbjoties dažādu stilu un laikmetu apģērbos.

Projekta rezultātā tapa interaktīva spēle, kuru mūsu jaunieši gan izspēlēja, gan uzdāvināja tiem jauniešiem, kas atrodas ieslodzījumā. „Spēle savā veidā informē par alternatīvām un dažādām iespējām, ko sniedz dzīve, lai saprastu, ka, piemēram, likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, spēle mudinās domāt par nākotni,” skaidro projekta vadītāja Natālija Jesehina. Spēles ideja: ir doti atbilžu varianti un pareizā izvēle ļauj pāriet pie nākamā jautājuma. Spēli varēs izspēlēt ikviens, tā būs ievietota arī skolas e-vidē.

Skolas skolotājas, iesaistoties projekta aktivitātēs, ir vienisprātis, ka viņām un viņu audzēkņiem skola ir kļuvusi vairāk nekā tikai mācību iestāde - jau kā mājas.

Paldies, atbalsta organizācijām! Paldies, sadarbības partneriem!

Mūsu jaunieši ir mūsu nākotne!

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Sagatavojusi projekta „Ej uz priekšu – nebaidies!” koordinatore
Olga Vinogradova, 29482727, vinogolga@inbox.lv