Ar “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu pieredzes apmaiņas semināru Latvijā sākas “Time to Move” kampaņa

Lai informētu sabiedrību par plašajām mobilitātes iespējām, Eiropas informācijas tīkls jauniešiem Eurodesk septembra beigās visā Eiropā organizē kampaņu “Time to Move”. Latvijā šīs kampaņas laikā jaunieši un jaunatnes jomas darbinieki aicināti apmeklēt dažādus bezmaksas seminārus.


21. septembrī ES Mājā notiks pieredzes apmaiņas seminārs “Es piedalījos/īstenoju “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu”.

Semināra norises vieta: ES māja (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).
Semināra norises laiks: 21. septembris no plkst. 15:00 līdz plkst. 17:00.
Mērķa grupa: jaunieši un jaunatnes jomas darbinieki.

Darba programma

14:30 – 15:00 – reģistrēšanās.
15:00 – 15:30 – “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējas, Eurodesk aktualitātes (Jolanta Sermā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra).
15:30 – 15:50 – Kā es piedalījos Jauniešu apmaiņas projektos (Edgars Kozuliņš, aktīvs jaunietis).
15:50 – 16:20 – Kā mēs Stopiņu novadā izvēlamies jauniešus Eiropas Brīvprātīgajam darbam (Aivis Šibajevs, jaunatnes lietu speciālists). Veicu brīvprātīgo darbu Latvijā (Kristiāna stāsts, viņš ir brīvprātīgais, kas Latvijā ieradies no Spānijas un veic brīvprātīgo darbu Stopiņu novadā).
16:20 – 16:40 – Kā mēs īstenojām jaunatnes darbinieku mobilitātes projektus? (Natālija Gudakova, biedrība “Līdzdalības platforma”).
16:40 – 17:00 – Kā iesaistīties Latvijas strukturētā dialoga aktivitātēs? (Linda Kalniņa, Latvijas Jaunatnes padome).


Pieteikšanās semināram iespējama līdz 16. septembra pusnaktij tiešsaistē http://bit.ly/1NXhh6H. Nākamajā dienā (17. septembrī) uz anketā norādītajām elektroniskā pasta vēstulēm nosūtīsim apstiprinājumu dalībai seminārā.

Ņemot vērā, ka vietu skaits seminārā ir ierobežots, neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi.

Kampaņa “Time to Move” visā Eiropā notiek no 2015. gada 21. septembra līdz 4. oktobrim. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Plašāka informācija timetomove.info.

Par Eurodesk

Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju Eurodesk.eu tīmekļa vietnē.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.


Papildus informācija:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv