Ar Dzelzs Vilka koncertu noslēdzas Eiropas Jaunatnes nedēļa Latvijā

Ar Dzelzs Vilka koncertu noslēdzas Eiropas Jaunatnes nedēļa LatvijāJau šo svētdien, 10. maijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 17:00, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks vērienīgs bezmaksas pasākums jauniešiem, kura laikā ikviens interesents būs aicināts līdzdarboties radošajās darbnīcās un prāta spēlēs, iepazīt Eiropas Brīvprātīgā darba un citu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” īstenoto projektu pieredzi, izzināt savas iespējas Eiropā, kā arī baudīt jauniešu mūzikas un deju grupu, koru un grupas “Dzelzs Vilks” koncertu. 

Pasākuma programma

Ar oficiālām uzrunām plkst. 13.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvārī 2a, Rīgā), tiks atklāts Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēguma pasākums. Visas dienas laikā uz skatuves uzstāsies jaunieši, iepriecinot klātesošos ar dziesmām, dejām un citiem muzikāliem priekšnesumiem. Pasākuma laikā uzstāsies arī ielu vingrotāji no Siguldas. Paralēli koncertam zālē darbosies radošās darbnīcas un dzīvās bibliotēkas, kurās ikviens pasākuma apmeklētājs varēs izmēģināt roku kādā aktivitātē, uzzināt, kādas ir jauniešu iespējas līdzdarboties dažādās nevalstiskajās un jauniešu organizācijās, kā arī klātienē iepazīt to Eiropas jauniešu pieredzi, kas savu Eiropas Brīvprātīgo darbu izvēlējušies veikt Latvijā. Pasākumā notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Facebook konkursa uzvarētāju apbalvošana, kā arī grupas “Dzelzs Vilks” koncerts. 

Radošās darbnīcas

Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēguma pasākumā darbosies šādas radošās darbnīcas:

Lielformāta spēle par Eiropas Savienību. Tajā ikviens jautrā veidā varēs pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību. Šīs radošās darbnīcas organizatori – ES Māja. Līdzās tai darbosies arī informatīvais stends, kurā klātesošie varēs sastapt Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvjus. 

Krepapīra puķu darbnīca. 10. maijs ir arī Māmiņu diena, tādēļ šajā darbnīcā aicināsim jauniešus sagatavot mīļus apsveikuma ziedus savām māmiņām. Šo radošo darbnīcu vadīs Baltijas Reģionālais fonds. 

Erudīcijas spēles un pastkaršu spēles – tajās sava prāta asumu varēs pārbaudīt “Klubs Māja” vadītajā radošajā darbnīcā. 

Uztaisīt piemiņas foto un uzspēlēt vēl kādu prāta spēli varēs Latvijas Jaunatnes Padomes vadītajā radošajā darbnīcā. 

Neformālās sarunas ar brīvprātīgajiem. Atsevišķā stendā ikvienam interesentam būs iespēja satikt jauniešus no Lietuvas, Vācijas un citām Eiropas valstīm, kas Eiropas Brīvprātīgo darbu izvēlējušies veikt Latvijā. 

Blociņu gatavošanas darbnīca, kuru organizē jauniešu centrs “Kaņieris”.

Atsevišķas radošās darbnīcas būs arī Ielu vingrotājiem no Siguldas BJC un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, kuras stendā būs iespēja izzināt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un Eurodesk piedāvātās iespējas un informāciju, kā arī īstenoto projektu pieredzes stāstus. Pasākuma laikā būs iespēja izspēlēt arī Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto spēli jauniešiem. 

Jauniešu grupas un mākslinieki

Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēgumā koncertēs: Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, Kultūras koledžas koris “Bonum Cultura”, dziedātājas Lizy Rize un Ieva Grēvele, pārstāvji no Jaunsargu pašpārvaldes, deju grupa “The Others”, grupas “Without borders” un “Dzelzs Vilks”. 

Eiropas Jaunatnes nedēļa Eiropā notiek jau septīto reizi. Šogad tā notiek no 27. aprīļa līdz 10. maijam. Latvijā Eiropas Jaunatnes nedēļai veltītos pasākumus organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Eiropas Jaunatnes nedēļas 2015 vienojošā tēma ir līdzdalība. 

Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā. 

Eurodesk ir Eiropas informācijas tīkls jauniešiem. Tūkstošiem jauniešu visā Eiropā ik gadu izmanto Eurodesk, lai meklētu informāciju par studiju, darba, ceļošanas iespējām Eiropā, arī partnerus saviem projektiem vai dalībniekus starptautiskiem pasākumiem. Eurodesk ir atbildīgs arī par Eiropas Jaunatnes portāla satura atjaunošanu. Portālā ir apkopotas vairāk nekā 10 000 interneta vietnes no 30 valstīm par jauniešus interesējošām tēmām – darbu, jaunatnes apmaiņām/brīvprātīgo darbu, jauniešu tiesībām, izglītību, jaunatnes portāliem, iespējām būt aktīvam pilsonim, kā arī par to, kā ceļot Eiropā. 

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.

 

Vairāk informācijas: 

Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004, Latvija
kintija.bulava[at]jaunatne.gov.lv; Tālr.:  +371 67356247