Apmācības par to, kā mācīties no kļūdām "My Favourite Mistake"

No 2017. gada 8. līdz 14. maijam Portugālē norisināsies apmācības "My Favourite Mistake". Pieteikšanās līdz 4. aprīlim! Šo apmācību mērķis ir koncentrēties uz mācīšanos, uz to, kā atrast jaunas pieejas, risinot kļūdas, kā mēs varam palīdzēt jauniešiem risināt kļūdas pozitīvā, konstruktīvā veidā.

Tiks izmantotas dažādas metodes un tehnikas, ar spēcīgu teātra ietekmi un atgriezeniskās saites principiem, radot atmosfēru, kurā tiek piedzīvota un izzināta kļūdu pieļaušana.

Šo apmācību galvenie uzdevumi:

  • sniegt atgriezenisko saiti par pieļautajām kļūdām, par kļūdu lomu mācīšanās procesā un to, kā mēs uztveram kļūdas mūsu kultūrā.
  • izzināt jaunas tehnikas un metodoloģijas, kā mācīties no kļūdām pozitīvā un konstruktīvā veidā.
  • izzināt, kā mēs varam palīdzēt jauniešiem tik galā ar kļūdām, mācoties gan formālos, gan neformālos apstākļos.
  • izzināt, kā jaunas pieejas, mācoties no kļūdām, ir saistītas ar citām aktivitātēm programmā "Erasmus+".

Mērķgrupa

Jaunatnes darbinieki, jaunatnes līderi, skolotāji un citi profesionāļi, kas strādā ar jauniešiem, kurus interesē jaunas un inovatīvas pieejas mācību procesā.

Iepriekšējā pieredze

Mācīšanās ir būtiska strauji mainīgajā pasaulē, lai varētu pielāgoties jauniem izaicinājumiem. Kļūdu pieļaušanai ir nozīmīga loma mācībās. Mums visiem ir mācīts, ka no kļūdām mēs mācamies, taču ikviens no mums tās ienīst un šausminās par tām. Tajā pašā laikā mēs pieļaujam kļūdas, kaut neviens nedomā, ka tās vajadzētu pieļaut. Jaunieši mūsdienās saskaras ar milzīgu iespēju daudzumu, kas saistītas ar dažādiem viņu dzīves aspektiem. Sastopoties ar tik daudzām iespējām, vai viņi izdara pareizo izvēli?

Jautājums ir, kā formālā un neformālā izglītība var atbalstīt jauniešus, lai tie gūtu vislabākos sasniegumus un apzinātos, ka viņi var kļūdīties un tā ir daļa no mācīšanās? Vai ir iespējams eksperimentēt un radīt izglītojošus apstākļus, kur no kļūdām nebaidās un tās tiek pieļautas kā neizbēgama mācīšanās pieredze? Kas notiks ar mūsu radošumu un uzņēmību šāda veida vidē?

Mēs ticam, ka ir svarīgi paskatīties uz kļūdu pieļaušanu citādāk un atrast pozitīvu pieeju kļūdām kā būtiskai mācīšanās daļai. Profesionāļi darbā ar jauniešiem ir svarīgi, lai sniegtu jauniešiem atbalstu mācību procesā, it īpaši tiekot galā ar pieļautajām kļūdām, sasniedzot labākus rezultātus, palīdzot viņiem risināt kļūdas un mācīties no situācijām, kas neatbilst plānotajam, pārvērst tās par noderīgām mācību procesā.

"Ja neesi gatavs kļūdīties, visticamāk, tev tā arī neizdosies radīt neko oriģinālu,"  uzskata Sers Kens Robinsons.

Pieejams lejupielādei:
•    Plānotā apmācību programma MFM.pdf

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 4. aprīlim  SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/my-favourite-mistake-a-training-course-on-supporting-positive-learning-from-mistakes.6378/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!
 
Papildu informācija:
Vladislava Šķēle
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv