Apmācības Igaunijā: "Formula-2". Piesakies!

Tev ir idejas un vēlies tās pārvērst starptautiskā jauniešu projektā? Nezini, ar ko sākt un kam lūgt atbalstu projekta rakstīšanas un īstenošanas procesā? Tev būtu interesanti uzzināt, kā projektam piesaistīt finansējumu? Vai tev ir jau izveidota līdzīgi domājošo komanda, ar kuru kopā būtu gatavs šo projektu īstenot?

Ja uz visiem jautājumiem atbildēji ar "Jā", tad uzaicinām jūsu komandu uz apmācībām "Formula-2: starptautisks projektu ideju maratons"! Tā ir brīnišķīga iespēja šo apmācību izmantot kā pirmo soli sava projekta īstenošanā un sadarbības veidošanā starp partneriem. Piesakies! Vietu skaits ierobežots.

Kur un kad notiek apmācības?

No 2016. gada 9. līdz 11. decembrim Tallinā, Igaunijā.

Kādi ir apmācību mērķi?

  • Motivēt un sniegt atbalstu īstenot savas idejas projektos.
  • Uzlabot zināšanas to projektu rakstīšanā, kas saistīti ar neformālo izglītību.
  • Izskaidrot "Erasmus+: Jaunatne darbībā" specifiku.
  • Sniegt atbalstu, piesakoties nākamajiem "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu iesniegšanas termiņiem (2017. gada 2. februārī, 26. aprīlī vai 4. oktobrī).
  • Uzkrāt pieredzi neformālajā izglītībā, kā arī nodrošināt aktīvu līdzdarbību grupu darbā.

Apmācības "Formula-2" tiek organizētas, savā starpā sadarbojoties Igaunijas un Latvijas nacionālajām aģentūrām, kuras administrē ES programmu "Erasmus+". Šo apmācību pievienotā vērtība ir sadarbības izveidošana starp valstīm, kurās ir līdzīga vide darbā ar jaunatni, tas palīdz veidot ērtāku mācību vidi un sniegt dalībniekiem atbalstu. Bet praktisks bonuss: ņemot vērā, ka apmācības ir starptautiskas, iespējams, tieši šeit iepazīsies ar starptautiskajiem partneriem, ar kuriem kopā varēsi īstenot projektu.

Papildu atbalsts:

  • pirms apmācību norises 22. novembrī gan Latvijā, gan Igaunijā tiks rīkots tiešsaistes vebinārs, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par programmu "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un jauniešu apmaiņas projektiem;
  • visu apmācību laikā būs pieejams atbalsts krievu valodā;
  • pēc apmācībām 2017. gada 6. janvārī būs iespēja tikties ar ekspertu, lai pārrunātu savu izstrādāto projekta ideju un uzzinātu atbildes uz atlikušajiem jautājumiem pirms projekta pieteikuma iesniegšanas.

Lai pieteiktos, tev:

  • jābūt no Latvijas vai no Igaunijas un vecumā, sākot no 15 gadiem;
  • jāpiesakās grupās, kuras sastāv no 3 cilvēkiem. Katrā grupā jābūt vismaz vienam cilvēkam, kurš ir vecāks par 18 gadiem un pārstāv jauniešus (piemēram, jaunatnes jomas darbinieks, pulciņa vadītājs, skolotājs, grupas līderis). Tas ir tāds pieaugušais, kuram ir neliela pieredze neformālās izglītības projektos kā arī ir vēlme un iespējas ar saviem grupas jauniešiem kopā strādāt, lai īstenotu projektu (turklāt ne tikai šajās apmācībās, bet līdz pat pašam projekta beigu ciklam).

Darba valoda: angļu ar atbalsta iespējām krievu valodā.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā". Dalībniekiem no Latvijas jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā.

Kā pieteikties apmācībām?

Visi interesenti, kas vēlas piedalīties apmācībās, līdz 2016. gada 13. novembrim ir aicināti aizpildīt pieteikuma anketu: http://ej.uz/5q4a.

Uzmanību! Anketu aicinām aizpildīt visiem dalībniekiem kopā – viens aizpilda pieteikuma anketu par visiem. Bet dariet to kopā, lai visi komandas dalībnieki var izteikt savas vēlmes un ir lietas kursā par nosacījumiem, kas būs jāievēro apmācību laikā.

Dalībnieku atlases notiks līdz 17. novembrim, pēc kuras dalībniekiem uz anketās norādīto e-pastu tiks nosūtīta informācija par kandidatūras apstiprināšanu vai noraidīšanu.

Informācija par apmācībām krievu valodā: http://ej.uz/sjjk.

Papildu informācija:
Edgars Knohenfelds
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļa
e-pasts: edgars.knohenfelds@jaunatne.gov.lv