Aicinām skolotājus uz semināru par jauniešu sadarbības iespējām Eiropā

Publicitātes foto

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizē semināru par skolotāju tīkla eTwinning aktualitātēm un iespējām īstenot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Seminārs notiks 30. aprīlī no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā (Vaļņu ielā 2, Rīgā).

Dalībai seminārā aicinām pieteikties vispārizglītojošo skolu, profesionālo skolu un augstskolu pedagogus, direktorus un mācību personālu, kā arī citus interesentus, kuriem būtu aktuāli uzzināt par jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem un citiem “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem, tostarp Eiropas skolu sadarbības programmu interneta vidē – eTwinning.

Semināra pirmajā daļā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālisti sniegs informāciju par to, kā skolu pedagogiem doties jaunatnes darbinieku mobilitātes projektos vai izglītojošos semināros, kā skolēniem iesaistīties jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba, jaunatnes stratēģisko partnerību projektos, kas tiek īstenoti Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu ietvaros. Savukārt semināra otrajā daļā aģentūras speciālisti informēs par eTwinning aktualitātēm 2015. gadā.

Dalība seminārā ir bez maksas, taču nokļūšanu uz semināru (ceļa izdevumus) nodrošina pats dalībnieks vai tā pārstāvētā organizācija.

Vietu skaita ierobežojuma dēļ pieteikšanās semināram diemžēl noslēgusies. 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētais seminārs Izglītības un zinātnes ministrijā notiek Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros, kas Latvijā notiks no 27. aprīļa līdz 10. maijam. Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem speciālistiem visā Latvijā plānoti dažādi informatīvi bezmaksas pasākumi, bet Eiropas Jaunatnes nedēļas izskaņā plānots grandiozs noslēguma pasākums Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Sekojiet jaunumiem aģentūras mājaslapā www.jaunatne.gov.lv un Eiropas Jaunatnes portālā http://bit.ly/1H2pd2E

Programma "Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā. 

eTwinning pamatdarbības joma ir portāls www.etwinning.net, kas nodrošina iespēju 32 valstu (skolas no Eiropas Savienības, Norvēģijas, Islandes, Turcijas, kā arī no bijušās Dienvidslāvijas republikas Maķedonijas) skolotājiem un skolēniem darboties drošā interneta vidē - veidot virtuālos sadarbības projektus, izvietot savus metodiskos materiālus, piedalīties interešu grupās, apgūt tālmācības kursus par IKT izmantošanu skolā dažādos mācību priekšmetos, kā arī atrast sadarbības partnerus citiem projektiem.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā "Erasmus+”.

 

Papildus informācija:
Kintija Bulava
Izglītības un zinātnes ministrijas
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv