Aicina uz publisku diskusiju par brīvprātīgo darbu

Lai aktualizētu brīvprātīgā darba un labdarības nozīmi, biedrība “Sadarbības platforma” ceturtdien, 2018. gada 11. oktobrī plkst. 11.00 ES mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) aicina uz publisku diskusiju. Kā galvenās diskusijai izvirzītas šādas tēmas: brīvprātīgā darba iespējas un nozīme, brīvprātīgais darbs kā viena no labdarības formām un brīvprātīgais darbs likuma izpratnē un praksē.

Diskusijas mērķis ir akcentēt brīvprātīgā darba un labdarības lomu ne tikai katra cilvēka personīgajā izaugsmē, iespējā iesaistīties aktivitātēs, būt atbildīgam par apkārt notiekošo, bet vērst arī uzmanību uz brīvprātības ieguldījumu un pienesumu sabiedrībai kopumā, tostarp ekonomikas izaugsmē. Dalībnieki tiks rosināti arī identificēt kopīgās un atšķirīgās iezīmes brīvprātīgajā darbā un labdarības iniciatīvās.  Klātesošie varēs iepazīties ar iespējām veikt brīvprātīgo darbu, savukārt nevalstisko organizāciju pārstāvjiem būs iespēja popularizēt brīvprātīgā darba iespējas savās organizācijās un aicināt interesentus iesaistīties.  

Diskusijā piedalīties aicināti nevalstisko organizāciju pārstāvji, brīvprātīgie, valsts un pašvaldību pārstāvji, kas darbā saskaras ar brīvprātīgo darbu, labdarību jeb strādā ar brīvprātīgajiem, organizē brīvprātīgo darbu, kā arī iedzīvotāji, kurus interesē diskusijā apskatāmie jautājumi.

Tikšanos vadīs žurnālists Aivis Ceriņš. Savukārt juriste Kitija Bite klātesošos iepazīstinās ar šogad apkopoto nevalstisko organizāciju pieredzi brīvprātīgā darba jomā un atklātajām nepilnībām esošajā likumdošanā.

Diskusijā  piedalīsies Nodarbinātības Valsts aģentūras projekta vadītājs Ints Teterovskis, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Projektu vadības un uzraudzības daļas vecākā projektu vadītāja Maija Kolberga un projektu koordinatore Iveta Tiltiņa, Finanšu ministrijas un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji.  

Pieteikšanās diskusijai: http://ejuz.lv/brivprdarbs

Diskusija par brīvprātīgo darbu notiks Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds” projekta “Kopā varam vairāk” ietvaros.  

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli tiks izmantoti pasākuma organizatoru publicitātes vajadzībām.

Šī publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības  integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sadarbības platforma”.

Papildu informācijai:
Lauma Celma, T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
http://www.sadarbibasplatforma.lv/
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf