Aicina pieteikt skolu komandas eTwinning semināram drošākas interneta dienas ietvaros

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra starptautiskās skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centru aicina skolu komandas pieteikties divu dienu semināram „Projektu metode, mācoties drošību internetā”.

Seminārs no 9.līdz 10.februārim notiks Jūrmalā. Seminārā skolu komandas (2 skolēni un 2 skolotāji no katras skolas) diskutēs par interneta drošību mācību procesa kontekstā, kā arī paši veidos mācību projektus etwinning.net vidē par drošību internetā. Pieteikšanās termiņš – 25.janvāris, aizpildot tiešsaistes anketu. Seminārs ir bezmaksas.

Šogad jau 12.gadu pēc kārtas visā pasaulē tiek atzīmēta drošāka interneta diena, kuras ietvaros skolu komandas aicinām dalīties pieredzē, papildināt savas zināšanas, kā arī kopīgi veidot eTwinning sadarbības projektus. Seminārā draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks dalībniekiem aklās sociālo mediju aktualitātes un interneta drošības problēmas. Tāpat dalībnieki varēs uzzināt par pētījumiem interneta drošības jomā, interneta kā mācību vides iespējām un tendencēm interneta attīstībā; Semināra laikā katra skolas komandai paredzēts izveidot vietēja vai starptautiska mēroga eTwinning projekta plānu par drošību internetā. 

Dalībnieki: skolu komandas (2 skolotāji + 2 skolēni no katras skolas)
Tēma: „Projektu metode, mācoties drošību internetā”
Laiks: 2015.gada 9.līdz 10.februāris
Vieta: SemaraH Hotel Lielupe, Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 53
Semināra lektori un darbnīcu vadītāji: Jānis Palkavnieks (draugiem.lv), Maija Katkovska (drossinternets.lv), Liene Valdmane (LU doktorante), Vineta Vaivade (Latviešu valodas aģentūra), Edīte Sarva (Iespējamā Misija absolvente, eTwinning vēstniece), eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāves (JSPA) Santa Prancāne un Inguna Lipska

Semināra programma

Sasniedzamie mācību rezultāti:

 • Iegūta informāciju par tendencēm interneta attīstībā;
 • Iegūta informāciju par interneta kā mācību vides iespējām;
 • Izvirzīti izmērāmi projekta mērķi, izplānoti tam pakārtotus sasniedzamos rezultātus;
 • Izplānotas projekta aktivitātes, ievērojot atbilstošus laika limitus;
 • Izvēlētas projekta idejai atbilstošas IKT iespējas, izmantošana iekļauta plānā;
 • Izplānota un izveidota projekta virtuālā platforma TwinSpace vidē;
 • Izplānota projekta integrēšanu mācību plānā un procesā;
 • Iegūtas prasmes izmantot eTwinning vietņu piedāvātās iespējas un atbalstu projektu organizēšanai;
 • Prezentē un novērtē eTwinning projektus, lietojot projektu vērtēšanas rubriku. 

Prasības dalībniekiem

 • Katrā skolu komandā jābūt diviem sociālo zinību, informātikas skolotājiem vai klašu audzinātājiem un diviem 5.līdz 12.klašu skolēniem (kopā četri dalībnieki)
 • Skolotājam jābūt reģistrētam portāla www.etwinning.net lietotājam, vēlams būt reģistrētam populārākajos sociālajos tīklos
 • Līdzi jāņem savs portatīvais dators, uz tā jābūt instalētam pārlūkam Google Chrome jaunākajai versijai, jābūt iespējai lietot internetu, kas būs pieejams uz vietas, nepieciešamas austiņas datoram;
 • Tā kā projektus plānosim tādus, lai tos varētu realizēt mācību satura ietvaros, līdzi jāpaņem tematiskie plāni, mācību materiāli, kas varētu noderēt projekta idejas tālākajā izstrādē.

Lai pieteiktos semināram, līdz 2015.gada 25.janvāra plkst. 24:00 jāaizpilda tiešsaistes anketa. Apstiprinājumu dalībai seminārā pretendenti saņems personīgā e-pasta ziņā 7 darba dienu laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām. Semināra dalībnieki saņems rakstisku apliecību par dalību. Kurss ir bezmaksas. eTwinning sedz semināra dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus.