Piekļūstamības paziņojums

Piekļūstamības paziņojums

Jaunatnes starptautisko programmu aģenmtūra saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šīs tīmekļa vietnes izstrādē ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz tīmekļvietni: www.jaunatne.gov.lv

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

  • Tuvināt tās saturu;
  • Pārvietoties tīmekļvietnē izmantojot tikai klaviatūru;
  • Mainīt satura kontrastu;

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: http://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Jautājumu gadījumā lūdzu, rakstiet uz e-pastu liga.murniece@jaunatne.gov.lv.

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Fonta izmērs

Pārlūkojot tīmekļa vietni varat to veikt, mainot fonta izmērus, izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas, vai izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus.

Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu - tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.

Ar pārlūku

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Tīmekļvietnē iestrādātie fonti

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā.

Kontrastu maiņa

Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt izvēloties funkciju melns teksts uz balta fona.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

  • Saiti uz saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio u.tml).

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

E-pasts: liga.murniece@jaunatne.gov.lv

Tālrunis: +3716735257

Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir “Komunikācijas daļa”.
E-pasts: liga.murniece@jaunatne.gov.lv
Tālrunis: +3716735257

Pārraugošajā iestādē atbildīgais ir Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļai.

Adrese: Vaļņu iela 2, Rīgā, LV-1050

Tālrunis: +371 67047834

E-pasts: prese@izm.gov.lv

https://www.izm.gov.lv/lv/strukturvieniba/komunikacijas-nodala

 

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

Mēs plānojam atjauninātu un paplašinātu tīmekļvietnes piekļūstamības iespēju nodrošinājumu un esošu nepilnību novēršanu pēc iespējas ātrāk.

Šis paziņojums ir sagatavots 22.12.2020.
Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 28.12.2020.