Starptautiskas apmācības par sadarbību ar Jaunatnes padomēm pašvaldībās

No 4. līdz 9. decembrim Reikjavīkā (Islandē) notiks starptautiskas apmācības (“The Youth Council of my Dreams”), kuru laikā tiksies jaunatnes politikas veidotāji (jaunatnes darbinieki, pašvaldību pārstāvji un citi), lai uzzinātu, kā uzlabot darbu ar jaunatnes padomju pārstāvjiem nacionālā līmenī. Pieteikšanās apmācībām līdz 18. oktobrim.

Mums ir sapnis, lai kādu dienu visās pašvaldībās darbotos arī Jaunatnes padomes, kas sniegtu iespēju jauniešiem izteikt viedokli par jautājumiem, kas ietekmē viņu dzīvi. Mums ir sapnis, ka pienāk diena, kad pašvaldību pārstāvji pirms pieņem ar jaunatnes jomu saistītus lēmumus, pieņem tos sadarbojoties ar savu pašvaldību Jaunatnes padomēm…

Ja atbalsti šo ideju un vēlies, lai arī tavā pašvaldībā veiksmīgi darbojas Jaunatnes padome, pievienojies šīm apmācībām. Padarīsim sapni par realitāti.

Galvenais šo apmācību mērķis ir radīt vidi, kur tiekas jaunatnes darbinieki un pašvaldību pārstāvji, kuriem jau ir pieredze darbā ar Jaunatnes padomi. Dalīsimies viens ar otru pieredzē, iedvesmosimies un uzlabosim turpmāko darbu.  

Apmācību dalībniekiem būs iespēja prezentēt savu pieredzi darbā ar Jaunatnes padomi nacionālajā līmenī, kā arī būs iespēja satikt speciālistus, kuri strādā ar Jaunatnes padomi Islandē. Apmācībās tiks atklātas jaunas neformālās izglītības metodes, lai atvieglotu pašvaldības sadarbību ar pašiem jauniešiem.

Tāpat apmācībās tiks informēts par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” 1. un 3. pamatdarbības projektiem, kas ir noderīgs atbalsta instruments darbā ar jaunatni.  

Apmācībām aicināti pieteikties: jaunatnes  darbinieki, speciālisti, kuri jau ikdienā darbojas ar Jaunatnes padomes jauniešiem vai arī vēlētos uzsākt šādu sadarbību.

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2016. gada 18. oktobrim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/the-youth-council-of-my-dreams.6069/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
-    kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
-    nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
-    sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore,
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv

 

Notikuma laiks: 
04.12.2016 līdz 09.12.2016
Pieteikšanās līdz: 
Otrdiena, Oktobris 18, 2016 - 23:45
Pieteikšanās tiešsaistē