Seminārs pedagogiem par jauniešu sadarbības iespējām Eiropā (Pieteikšanās noslēgusies)

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizē semināru par skolotāju tīkla eTwinning aktualitātēm un iespējām īstenot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Seminārs notiks 6. oktobrī no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā (Vaļņu ielā 2, Rīgā, 1. stāvā).

Dalībai seminārā aicinām pieteikties vispārizglītojošo skolu, profesionālo skolu un augstskolu pedagogus, direktorus un mācību personālu, kuriem būtu aktuāli uzzināt par Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem un citiem “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem, tostarp Eiropas skolu sadarbības programmu interneta vidē eTwinning, un kuriem nav pieredzes vai iepriekšējas zināšanas šajos projektos.

Semināra pirmajā daļā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālisti sniegs informāciju par to, kā skolu pedagogiem piedalīties Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektos vai izglītojošos semināros, kā skolēniem iesaistīties Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Starptautiskajās jauniešu iniciatīvas projektos, kas tiek īstenoti Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu ietvaros. Savukārt semināra otrajā daļā aģentūras speciālisti informēs par eTwinning iespējām.

Dalība seminārā ir bez maksas, taču nokļūšanu uz semināru (ceļa izdevumus) nodrošina pats dalībnieks vai tā pārstāvētā organizācija.

Dalībai seminārā var pieteikties elektroniski http://bit.ly/2c5cfu3 līdz 30. septembra plkst. 12:00. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās dalībai seminārā tiks pārtraukta arī ātrāk, ja noteiktais dalībnieku skaits (20 personas) būs reģistrējušās pirms 30. septembra.  

Seminārs notiek Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk kampaņas “Time to Move” ietvaros. Šī kampaņa notiek visā Eiropā no 1. līdz 31. oktobrim. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kuras laikā tiks īstenoti vairāki informatīvie semināri un pasākumi. Plašāka informācija par citiem kampaņas laikā īstenotajiem semināriem tiks publicēta tuvākajā laikā www.jaunatne.gov.lv un timetomove.eurodesk.eu.

Programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

eTwinning nodrošina iespēju 42 valstu (skolas no Eiropas Savienības, Norvēģijas, Islandes, Turcijas, Azerbaidžānas, Gruzijas u.c. valstīm) skolotājiem un skolēniem darboties drošā interneta vidē. Vairāk kā 390 000 skolotājiem www.etwinning.net vide ļauj veidot virtuālos sadarbības projektus, izvietot savus metodiskos materiālus, piedalīties interešu grupās, apgūt tālmācības kursus par IKT izmantošanu skolā dažādos mācību priekšmetos, kā arī atrast sadarbības partnerus citiem projektiem.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv.

Papildus informācija:
Kintija Bulava
Izglītības un zinātnes ministrijas
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

 

Notikuma laiks: 
06.10.2016
Pieteikšanās līdz: 
Piektdiena, Septembris 30, 2016 - 23:45
Pieteikšanās tiešsaistē