Seminārs par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” izmaiņām 2017. gadā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina uz informatīvo semināru, kurā stāstīsim par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu jaunumiem, izmaiņām un finansēšanas kārtību. Ir zināms, ka 2017. gadā Latvijai jaunatnes neformālās izglītības projektu jomā būs pieejami vairāk kā 3 miljoni eiro.

Uz informatīvo semināru aicināti valsts un pašvaldību speciālisti, jaunatnes darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, jaunatnes jomā strādājošie – speciālisti, kuriem jau ir iepriekšēja pieredze “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu īstenošanā un tādi, kuri vēlētos īstenot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus.

Seminārs notiks 2017. gada 12. janvārī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga” (Slokas ielā 1, Rīgā).

Semināra darba programma:

10:00 – 10:30 – reģistrācija.
10:30 – 12:00 – programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas darbā ar jauniešiem; programmas jaunumi un būtiskākās izmaiņas 2017. gadā.
12:15 – 13:00 – dalība darba grupās (1. daļa). Darba grupās tiks sniegta padziļināta informācija par izvēlēto projekta veidu – t.sk., sniegti praktiski ieteikumi projekta pieteikuma sagatavošanā, skaidroti projektu kvalitātes aspekti, budžeta aprēķināšana. Reģistrējoties semināram tiešsaistē, jānorāda izvēlētā darba grupa: 1) Jauniešu apmaiņas 2) Eiropas Brīvprātīgais darbs (t.sk., Eiropas Solidaritātes korpuss un Stratēģiskie Eiropas Brīvprātīgā darba projekti) 3) Stratēģiskās partnerības projekti jaunatnes jomā (t.sk., Starptautiskās jauniešu iniciatīvas) 4) Jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās projekti.
13:00 – 14:00 – pusdienas.
14:00 – 16:00 – dalība darba grupās (2. daļa. Turpinājums).

Seminārs ir bez maksas! Pagarināta pieteikšanās!!! Lai pieteiktos semināram, līdz 2017. gada 9. janvāra plkst. 12.00 elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa tiešsaistē http://bit.ly/2hJCSGB. Apstiprinājuma e-pastu saņemsiet līdz 2017. gada 6. janvārim (ieskaitot).

Dalība semināram tiks apstiprināta tiem dalībniekiem, kuri atbildīs mērķa grupas profilam.

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem

Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Projektu pieteikumu iesniegšana 2017. gadā iespējama trīs termiņos: līdz 2. februāra, 26. aprīļa un 4. oktobra plkst. 13:00 pēc vietējā laika. Tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv jau pieejamas projektu elektroniskās pieteikumu veidlapas angļu valodā.

Atgādinām, ka programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir iespējams īstenot projektus trīs pamatdarbībās: pirmā – “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (mobilitātes veids “Jauniešu apmaiņas”,  "Eiropas Brīvprātīgais darbs”, “Stratēģiskie Eiropas Brīvprātīgā darba projekti”, “Jaunatnes darbinieku mobilitāte”); otrā – “Stratēģiskās partnerības jaunatnes jomā”; trešā – “Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās”.

Programma „Erasmus+: Jaunatne darbībā” sniedz iespēju darboties neformāli, izstrādāt un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.

 

Informāciju sagatavoja:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

 

 

Notikuma laiks: 
12.01.2017
Pieteikšanās līdz: 
Pirmdiena, Janvāris 9, 2017 - 12:00
Pieteikšanās tiešsaistē