Seminārs: Kā pareizi rakstīt “Erasmus+” projektus?

“Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem un to atbalstam 2016. gadā pieejami 2 697 427.00 eiro. Eiropas Komisija plāno finansējumu šīs programmas projektiem krietni palielināt. Lai informētu par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējām, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina uz bezmaksas informatīvo semināru, kurš notiks 29. jūnijā no plkst. 13:00 līdz plkst. 16:00, ES Mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).

Semināra darba programma:
12:45 – 13:00 – reģistrācija.
13:00 – 14:00 – programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas darbā ar jauniešiem, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portāla aktualitātes 2016. gadā.
14:00 – 14:40 – Biežākās kļūdas un praktiski ieteikumi, rakstot projektu pieteikumus programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.
14:40 – 15:20 – organizācijas pieredzes stāsts, īstenojot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Pieredzē dalīsies Sintija Bernava, nevalstiskās organizācijas – biedrības “DONUM ANIMUS” valdes priekšsēdētāja.
15:20 – 16:00 – neformālas sarunas, jautājumi, atbildes.

Seminārs tiek organizēts ikvienam interesentam, kas vēlas rakstīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus un kuriem līdz šim nav pieredzes šādu projektu īstenošanā, kuri paši kā dalībnieki ir piedalījušies kādā no “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem, kuriem ir pieredze un/vai interese līdzīgu projektu īstenošanā. Uz semināru aicināti jaunieši, nevalstisko organizāciju pārstāvji, dažādu veidu organizāciju pārstāvji, skolēni, studenti, pedagogi, sociālie darbinieki, pašvaldību un valsts iestāžu darbinieki. Seminārā noderīgu informāciju atradīs ikviens, kuram ikdienā ir cieša saskarsme ar jauniešiem un kuram ir interese un motivācija darboties neformālajā izglītībā.

Seminārs ir bez maksas! Pieteikšanās uz semināru ir noslēgusies.

Apstiprinājuma e-pastu saņemsiet līdz 22. jūnija vakaram.

Dalība semināram tiks apstiprināta tiem dalībniekiem, kuri atbildīs mērķa grupas profilam.

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem

Saskaņā ar programmas vadlīnijām nākamais projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš 2016. gadā līdz 4. oktobra plkst. 13:00 pēc vietējā laika.
2016. gads ir jau trešais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir iespējams īstenot projektus trīs pamatdarbībās : pirmā – “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (mobilitātes veids “Jauniešu apmaiņas”,  ”Eiropas Brīvprātīgais darbs”, “Jaunatnes darbinieku mobilitāte”); otrā – “Stratēģiskās partnerības jaunatnes jomā”; trešā – “Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās”.

Informējam, ka saskaņā ar ES programmas “Erasmus+” vadlīnijām jaunatnes jomas projektus var uzsākt ātrākais trīs mēnešus pēc projektu iesniegšanas termiņa.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.

 

Informāciju sagatavoja:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

Notikuma laiks: 
29.06.2016
Pieteikšanās līdz: 
Ceturdiena, Jūnijs 16, 2016 - 00:45
Pieteikšanās vietu skaita ierobežojuma dēļ noslēgusies