Šī ir iespēja visiem, kas interesējas par sociālo uzņēmējdarbību un rada sociālas inovācijas! No 26. līdz 30. jūnijam piedalīties studiju vizītē “Social Enterpreneurship Study Visit – Towards Collaborative Practice 2017” Bristolē (Lielbritānijā) – pilsētā, kas Lielbritānijā atzīta par pirmo sociālās uzņēmējdarbības pilsētu.
Studiju vizītes laikā būs iespēja iedvesmoties no citu sociālo uzņēmēju pieredzes, stiprināt savas kompetences un apzināt, kā sociālās uzņēmējdarbības idejas īstenot ar programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu.
Turpinot aizsākto pieredzes apmaiņu, kas 2015. gadā notika Zviedrijā (Malmē) un 2016. gadā – Itālijā (Lecce), šogad studiju vizīte notiks Lielbritānijā. Vizītes laikā plānots apmeklēt vairākus sociālos uzņēmumus, lai dalībniekus iedrošinātu, iedvesmotu un dalītos pieredzē, kā tas ir uzsākt sociālo uzņēmējdarbību. Labās prakses pieredzes apmaiņa notiks starp sociālajiem uzņēmējiem, biznesa profesionāļiem, kā arī jauniešiem, kuriem ir pieredze sociālās uzņēmējdarbības projektos. Studiju vizītes laikā tiks stiprināta starpnozaru sadarbība, notiks darbs grupās, kā arī tiks izmantotas neformālās izglītības metodes.
Mērķi:
- apskatīt dažādus veidus, kā Lielbritānijas sociālie uzņēmēji rada inovācijas un veido izaugsmi ilgtermiņā;
- izpētīt savas sociālās uzņēmējdarbības un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu idejas;
- dalīties pieredzē, metodēs, problēmu risināšanā un IT rīkos;
- iepazīstināt ar jauniem rīkiem un informāciju, kā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu īstenošana var atbalstīt sociālo uzņēmējdarbību.
Ar sociālo uzņēmējdarbību šajā studiju vizītē tiek saprasti tādi uzņēmumi, kuri risina sociālās problēmas ar mērķi uzlabot noteiktas kopienas, cilvēku dzīves izredzes vai vidi. Šie uzņēmēji gūst peļņu, brīvā tirgū pārdodot saražotās preces, bet viņi iegūto peļņu atkal reinvestē uzņēmumā vai arī iegulda vietējā kopienā, kurai izvēlējušies palīdzēt. Tādējādi – kad sociālais uzņēmums gūst peļņu, arī sabiedrība iegūst.
Studiju vizītes dalībnieku profils: jaunieši un profesionāļi, kuri jau ir izveidojuši vai nākamā gada laikā plāno dibināt savu sociālo uzņēmumu; pašlaik strādā (vai arī nākamā gada laikā plāno uzsākt darbu) sociālajā uzņēmumā; pašlaik vai arī nākamā gada laikā plāno veikt aktivitātes par labu sociālajai uzņēmējdarbībai.
Pieteikties studiju vizītei iespējams līdz 2017. gada 7. maijam. SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/social-entrepreneurship-study-visit-towards-collaborative-practice-2017.6448/.
Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.
Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
- kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
- nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
- sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!
Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore,
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv