EVS go political: izpētīt EBD apmācību cikla politiskās dimensijas

Apmācībās, kuras notiks no 13. līdz 18. maijam Turcijā, būs iespēja atklāt, kā ar Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) starpniecību radīt pēc iespējas lielāku politisko dimensiju. Pieteikšanās apmācībām līdz 23. martam.

EBD projektu 20 gadu pieredze rāda, ka dalība EBD projektos parasti iet roku rokā ar sociālajām transformācijām. Eksistē dzīve pirms un pēc EBD projekta – tā atzīst daudzi jaunieši pēc savas EBD pieredzes. Apmācību “EVS go political” laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar metodēm, kā ar EBD projektu starpniecību radīt pēc iespējas lielāku politiskās dimensijas ietekmi:

-    Tiks paplašināta izpratne par kritisko domāšanu un zināšanas par politikas veidošanas procesiem, demokrātiju un cilvēktiesībām;
-    Izpratnes veicināšana dalībnieku starpā notiks, izmantojot dalīšanos vienam ar otru pieredzē;
-    Tiks veicināta izpratne par politiskās dimensijas paplašināšanas iespējām ar EBD projektu starpniecību.

Apmācību laikā dalībnieki, izmantojot neformālās izglītības metodes, iedvesmosies citu dalībnieku pieredzē, savā un citu dalībnieku motivācijā un vajadzībās. Dalībniekiem būs iespēja novērtēt projektu ietekmi politiskajā līmenī, apmainīties ar pieredzes stāstiem un novērtēt savas kompetences. Apmācību kurss sagatavots tā, lai dalībnieki savā ikdienas darbā pēc tam var izmantot iegūtās zināšanas politisko dimensiju veidošanai.

Apmācību laikā tiks izmantotas šādas metodes:
-    Labas prakses apmaiņa;
-    Simulācijas;
-    Uz sevi vērsta mācīšanās;
-    Grupas dinamika;
-    Plenārsēdes.

Apmācības paredzētas: EBD mentoriem, koordinatoriem, apmācītājiem, ikvienam, kas iesaistīti EBD projektu nosūtīšanas un uzņemšanas procesā.

Apmācību darba valoda: angļu.

Plānotā darba programma

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2017. gada 23. martam  SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/ev....

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:
-    kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
-    nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
-    sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras,
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv

 

Notikuma laiks: 
13.05.2017 līdz 18.05.2017
Pieteikšanās līdz: 
Ceturdiena, Marts 23, 2017 - 23:45
Pieteikšanās tiešsaistē