Septembris 2013

Uzbursim ideālu jauniešu centru

Kas ir jauniešu iniciatīvu centrs? Vai Slovākijas un Latvijas izpratne šajā jautājumā atšķiras? Kādam jauniešu izpratnē jābūt viņu neformālās izglītības, pulcēšanās, attīstības un atpūtas centram? Par to idejās un pieredzē dalīsies neformālā jauniešu grupa „Sinerģija” no Latvijas (Olaine) un „BzzGroup” no Slovākijas.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

"Eko turbulence 2" meklē dalībniekus!

Tev ir vēlme darboties vides jomā un reizē kļūt par pasākumu organizatoru? Tev IR iespēja savu enerģiju un laiku veltīt tam, lai Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē. “EKO TURBULENCE 2” meklē tieši tevi! Piedalies neformālās izglītības projektā – apmācībā par vides aktīvismu un izglītību un uzzini, kas ir eko dizains, kādas brīnišķīgas dabas bagātības un vietas atrodamas Latvijā un kā taupīt resursus, kā arī kļūt par vienu no vides izglītotājiem un ar savu aktīvismu un pārliecību aizraut citus. Pieteikšanās: līdz 05. oktobrim!

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Piesakies pasākumam RADOŠĀ NEDARBNĪCA

Vidzemes plānošanas reģions aicina visus interesentus piedalīties projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” noslēguma seminārā 27. septembrī Priekuļu novadā, viesu namā „Laso”, kurā aktīvākie Vidzemes jaunieši diskutēs ar politikas veidotājiem par jauniešiem atbilstošu uzņēmējdarbības instrumentu ieviešanu. Pieteikšanās: līdz 25. septembrim!

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Par projektu iesniegšanu uz 01.10.2013. termiņu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (turpmāk - aģentūra) informē, ka ES programmas „Jaunatne darbībā” projektu iesnieguma e-forma tiešsaistē jāiesniedz līdz 2013. gada 01. oktobra plkst. 24.00 (ieskaitot). Izdrukāts un parakstīts projekta iesniegums jānogādā aģentūrā līdz 2013. gada 01. oktobrim: sūtot pa pastu uz adresi Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004 (pasta zīmogs ne vēlāks kā 2013. gada 01. oktobris);VAI ienesot projekta iesniegumu personīgi aģentūrā līdz 2013. gada 01. oktobra plkst.16.00.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Jauniešu apmaiņas projektu izvērtēšanas un pieredzes apmaiņas tikšanās

Lūdzam atsaukties! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra meklē jauniešus, kuri 2013.gadā ir īstenojuši jauniešu apmaiņas projektu/-us Latvijā vai devušies uz kādu apmaiņu ārvalstīs. Aģentūra uzskata, ka šie jaunieši ir godam nopelnījuši pavadīt trīs dienas jaukā kompānijā, daloties ar savu projektu pieredzi un materiāliem, iepazīstot jaunus cilvēkus un izdzīvojot pasākuma atmosfēru. Tieši tāds arī ir tikšanās mērķis - dalīties ar projektos gūto pieredzi un rezultātiem ar citiem projekta īstenotājiem, iegūt jaunus draugus un, iespējams, nākotnē izveidot jaunus, kopīgus jauniešu apmaiņas projektus. Tikšanās norise: 2013. gada 04.-06. oktobrī viesu namā „Debesu bļoda”. Pieteikšanās: līdz 23. septembrim!

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Ar atraktīvām metodēm popularizē Eiropas Brīvprātīgo darbu

Jaunieši, kas nupat atgriezušies Latvijā no brīvprātīgā darba veikšanas Portugālē, Grieķijā, Ungārijā un citās valstīs, nedēļas nogalē aicināja arī citus savus vienaudžus piedalīties neformālās izglības projektos, uzdrošināties doties Eiropas Brīvprātīgajā darbā, iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Ar dažādām atraktīvām metodēm bijušie Eiropas Brīvprātīgā darba brīvprātīgie Rīgas sirdī – laukumā pie Brīvības pieminekļa - pievērsa garāmgājēju uzmanību, lai pastāstītu, ka šī iespēja – Eiropas Brīvprātīgais darbs (EBD) - ir pieejama ikvienam jaunietim.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Īsteno projektu "Go and Return" (Ej un atgriezies)

Nodibinājums "Fonds Sabiedrībai" ar Eiropas Savienības programmas "Jaunatne darbībā" finansiālo atbalstu, sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir sācis īstenot projektu "Go and Return" (Ej un atgriezies). Projekta mērķis ir vērst Baltijas valstu iedzīvotāju, it īpaši jauniešu uzmanību uz aizvien aktuālāko jauniešu emigrācijas no Baltijas valstīm problēmu. Konkrētāk - meklēt līdzekļus un iespējas jaunu izglītotu profesionāļu reemigrācijas veicināšanai atpakaļ uz Baltijas valstīm pēc izglītības iegūšanas ārzemēs.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Noslēgušās jauniešu iniciatīvas projekta „Jauniešu modernizētā mūzikla „Karmena” izveidošana” aktivitātes

Janvāra sākumā „Serža Li mākslas sintēzes biedrība” sadarbībā ar Daugavpils vācu biedrību „Erfolg” un ar ES programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu Daugavpilī sāka realizēt jauniešu iniciatīvas projektu „Jauniešu modernizētā mūzikla „Karmena” izveidošana”.  Projekta dalībniekiem - radošiem jauniešiem - tika dota iespēja mācīties dejot, dziedāt, piedalīties koncertos bērnu namos un jauniešu modernizētā mūzikla „Karmena” izveidošanā. Jūlija sākumā jaunieši prezentēja mūziklu Daugavpils teātrī.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Piedzīvojumu izglītības projekts "Jauniešu ideju spēles"

Šī gada marta un aprīļa nedēļu nogalēs norisinājās biedrības „Izdzīvo ideju” rīkotā iniciatīvas projekta 3 semināru cikls „Jauniešu ideju spēles”, ko atbalstīja programma "Jaunatne darbībā". Projekta mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar piedzīvojumu izglītības metodēm, dot iespēju apgūt piedzīvojumu pasākumu organizēšanas prasmes. Projektam tika piesaistīti un tajā piedalījās aptuveni 20 jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā
 

Projekta „Tūrisma attīstības veicināšana Iecavā” ietvaros ir uzsākta īsfilmas filmēšana

Neformālās jauniešu grupas „IDeja” pārstāvji ir uzsākuši īstenot jauniešu iniciatīvas projekta īsfilmas filmēšanu, kurā tiks atspoguļoti vairāki Iecavas novada tūrisma punkti, piemēram, Iecavas upe, vēsturiskais parks un citas vietas. Pirmās filmēšanas dienas ir aizvadītas uz Iecavas upes. Kā stāsta īsfilmas komanda, tad Iecavas upe ir lielisks atpūtas veids vasarā, kad upe ir mierīga un var izbaudīt laivošanas prieku gan pa, gan pret straumi. Stāsta Eduards, īsfilmas režisors, montāžas režisors: „Mums paveicās ar lielisku laiku uz upes, kas bija silts un saulains.

Lasīt vairāk »
Jaunatne darbībā